نقش «مینگجی» در مراسم تدفین چینی

نویسنده:

۰۶:۲۴:۱۳

 
گالری برکات لندن اعلام کرد که نمایشگاه اختصاص داده شده به هنر "مینگجی" (Mingqi) افتتاح می‌شود. این رویداد با هفته هنر آسیایی در لندن هم‌زمان خواهد شد. این نمایشگاه ده قطعه فوق‌العاده از اولین اشیاء مراسم تشییع جنازه چینی را به نمایش می‌گذارد، از جمله مجسمه‌های زیبا از حیوانات، مجسمه‌ای عالی از چهره جنگجو سلسله تانگ، و دو قطعه نادر از مجسمه بزرگ Lokapala که به خوبی حفظ شده است.

مینگجی، در لغت به معنی "شی درخشان" می‌باشد، و شامل انواع مبلمان مراسم تشییع جنازه و یا اشیاء قرار داده شده در مقبره چینی است. این کار به منظور ایجاد دوباره منظره محیط زندگی مرحوم و برای آرامش او است. می‌خواستند تا متوفی همان‌طور که در زندگی خود لذت می‌برد، بعد از مرگ نیز لذت ببرد؛ بنابراین نوعی اطمینان از جاودانگی می‌باشد.
مجسمه جانوران عرفانی، رقصندگان ملیح و اشیاء روزمره هر دو جنبه از چگونگی با رو به رو شدن مردم اوایل چین با مرگ و نگرش آن‌ها به زندگی پس از مرگ را آشکار می‌نماید. مشاهده زندگی پس از مرگ به عنوان یک فرمت از زندگی دنیوی، با آثار مینگجی به عنوان نماد تعالی ابدی برای متوفی است.

به عنوان نمونه از رنسانس چینی، اشیاء از سلسله تانگ در مرکز نمایشگاه به عنوان یک نماینده از عصر طلایی فرهنگ چینی به نمایش گذاشته خواهد شد. در حالی که هنر دوره تانگ نقطه اوج هنر چینی بوده، این نمایشگاه آثاری از مجسمه‌های دوران سلسله لیائو و مینگ را نیز ارائه می‌دهد. سلسله تانگ، عصر طلایی فرهنگ چینی بود و هنر آن به سطوح جدیدی از پیچیدگی رسید. شعر و ادبیات، مجسمه‌سازی و نقاشی همه تحت حکومتی روشن رونق گرفت.

 
یاسمن فراهانی فرد
 

 
برگرفته از
مینگجی
لینک کوتاه

دیدگاه