فروش تصویرسازی وینی د پو

نویسنده:

۰۵:۳۰:۳۱

 
یکی از معروف‌ترین تصاویر وینی د پو، انتظار می‌رود که در حراج ماه آینده بیش از 100000 پوند به فروش برسد. تصویرسازی از خرس دوست‌داشتنی، مشغول بازی پواستیکس (Poohsticks) با بچه خوک و کریستوفر رابین در سال 1928 منتشر شد و برای بیش از 40 سال در مجموعه‌ خصوصی بوده است. اما در حال حاضر این نقاشی جوهری از "ای.اچ شپرد" (EH Shepard) ماه آینده توسط ساتبی فروخته خواهد شد.

این تصویرسازی مربوط به کتاب "The House At Pooh Corner" نوشته "ای.ای. میلن" (AA Milne) می‌باشد. این سه شخصیت بر روی پل برای بازی پواستیکس ایستاده‌اند و فضای هیجان‌انگیز بازی جدید آن‌ها به فضایی آرزومندانه تغییر پیدا می‌کند. میلن نوشته است که "برای مدت طولانی آن‌ها به رودخانه، زیر پای خود را نگاه کردند و هیچ چیز نگفتند، و رودخانه هم چیزی نگفت، برای این احساس بسیار آرام و مسالمت‌آمیز در این بعد از ظهر تابستانی…"

نقاشی در 9 دسامبر در بخش فروش ادبیات انگلیسی، تاریخ، کتاب و تصویرسازی کودکان ساتبی ارائه خواهد شد و تخمین زده می‌شود حدود 100000 تا 150000 پوند به فروش برسد. خانه حراج گفت "این تصویرسازی را می‌توان در میان آشناترین و دوست‌داشتنی‌ترین منابع فرهنگی در ادبیات انگلیسی به حساب آورد."

پل عابر چوبی اصلی که تصویر بر اساس آن نقاشی شده است، به عنوان پل Posingford، در مزرعه هارتفیلد شناخته شده می‌باشد و در دهه 1970 خراب و از بین رفته است. اما در ماه می 1979 توسط کریستوفر میلن (Christopher Milne) به دقت بازسازی شد. کریستوفر پسر نویسنده می‌باشد و کسی است که شخصیت کریستوفر رابین از او الهام گرفته شده است.

 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
EH Shepard
لینک کوتاه

دیدگاه