اولین نقاشی با «پرسپکتیو چشم پرنده» از باغ انگلیسی

نویسنده:

۰۱:۰۵:۴۵

 
این نقاشی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین آثار شناخته شده از زاویه دید چشم پرنده از یک باغ انگلیسی انتظار می‌رود که ماه آینده به قیمت ۶۰۰,۰۰۰ پوند در حراج به فروش رسد. نقاشی از یک باغ از دست رفته در ویلز، بعد از سفارش صاحب اثر هنری در سال 1665 از چشمه، استخر آب، آبشار، راه، مجسمه، چمن، تراس و باغ میوه‌اش، در همان خانواده باقی مانده بود.

این نقاشی توسط "ماتن دیویس" (Mutton Davies) پس از سفرش به ایتالیا بین سال‌های 1654 و 1658 الهام گرفته شده و سفارش داده شده بود. دیویس نقاشی را با استفاده از خلاقیت خود سفارش داده بود، هنرمند ناشناس است اما تصور می‌شود انگلیسی باشد. او پس از سفر به ایتالیا درخواست یک نقاشی از ملک و هنر باغ ایتالیایی در اطراف یک خانه بسیار قدیمی‌تر در شمال ولز را داد.

"جولیان گسکوین" (Julian Gascoigne)، متخصص در ساتبی می‌گوید " این نقاشی اولیه، بسیار بزرگ و بلندپروازانه است. هنرمند به وضوح با چند مشکل پرسپکتیوی رو به رو شده بود. اما به اعتقاد ما این اثر به عنوان اولین کار توسط یک نقاش بومی است، و این برای ما بسیار مهم می‌باشد. هم‌چنین این تابلو خیلی لذت‌بخش است، زیرا که هر دفعه شما به جزئیات و یک نقطه از اثر نگاه می‌کنید، متوجه نکات بیشتری در آن می‌شوید و همیشه چیزی برای دیدن وجود دارد."

نقاشی قبل از فروش در 3 دسامبر، در ساتبی لندن به نمایش گذاشته می‌شود.
 
یاسمن فراهانی فرد
 
 

برگرفته از
پرسپکتیو چشم پرنده
لینک کوتاه

دیدگاه