گیتار جان لنون می‌تواند ۱ میلیون دلار به فروش برسد

نویسنده:

۰۳:۰۷:۳۶

 
طرفداران بیتلز با جیب‌های پر، می‌توانند فرصتی داشته باشند تا قطعه‌ای از تاریخ راک‌ان رول را برای خود بخرند. به گزارش بی بی سی، یک گیتار که زمانی به "جان لنون" (John Lennon) افسانه‌ای تعلق داشته، برای حراج گذاشته شده است.

انتظار می‌رود که فروش این ساز بین 400000 تا 600000 دلار در حراج شروع شده و در نهایت قیمت آخر آن زیر ضربه چکش مزایده هفت رقمی شود. لنون از این گیتار مدل 6120Gretsch ، برای ثبت موزیک "Paperback Writer" در سال 1966 استفاده کرده است.

گیتار توسط پسر عموی ستاره راک به نام "دیوید توس"، که گیتار را از لنون به عنوان هدیه یک سال بعد دریافت کرد، سپرده شد. با توجه به وب سایت خانه حراج، این ابزار "یکی از مهم‌ترین گیتارهای جان بوده که در سی سال گذشته به بازار آمده است".

برگزار کننده حراج، "هلن هال" (Helen Hall)، به بی بی سی گفت "گیتار به طور مستقیم از طرف پسر عموی جان لنون آورده شده، که آن را لنون در سال 1967 به او داده بود، و از آن زمان تا به حال آن را نزد خود نگه داشته است. برای کلکسیونرهای یادگارهای بیتلز، این یک آیتم استثنایی است."
پسر عموی لنون "دیوید توس" به یاد دارد، "من به اندازه کافی پر رو بودم که از او یک گیتار بخواهم، و جان هم Gretsch را به من داد. خب البته من هم بسیار خوشحال بودم." او در پاسخ به این پرسش که چرا آن را می‌فروشد گفت "من که دیگر جوان‌تر از این نمی‌شوم، آن‌ را برای 47 سال داشته‌ام و فقط در اتاق خواب قرار گرفته بود، استفاده من از آن، این بود که هرازگاهی آن را برمی‌داشتم و دوباره سر جایش می‌گذاشتم."

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
Gretsch
لینک کوتاه

دیدگاه