رونمایی از مزدا CX-3 مدل ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۳:۵۲:۰۲


زبان طراحی KODO شرکت مزدا بار دیگر در این اتومبیل به چشم می‌خورد. این اتومبیل یک گریل 5 وجهی دارد که با ظرافت به چراغ‌های جلو متصل می‌شود و پیچیدگی و ظرافت را همزمان به نمایش می‌گذارد. پروفایل CX3 نیز همانند طرح‌های قبلی KODO، یک شخصیت سریع دارد که قوس چرخ‌ها و خط کمری بالاتری را نشان می‌دهد. شرکت مزدا با زیرکی ستون D را پوشانده تا ظاهری شبیه سقف متحرک برای این اتومبیل ایجاد کند. این امر باعث می‌شود تا این اتومبیل به‌روز و شیک باشد. طراحی قسمت عقب این اتومبیل از مزدا 2 گرفته شده و بیشتر در قسمت چراغ‌ها و دریچه عقب این شباهت احساس می‌شود.
این اتومبیل از یک موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر Skyactiv بهره می‌برد که از 6 دنده اتوماتیک یا دستی برخوردار است. علیرغم گیربکس، می‌توان دیفرانسیل را به سیستم چهار چرخ انتقال داد که از سیستم کنترل گشتاور مزدا CX-5 بهره می‌برد. دیفرانسیل جلو نیز به صورت استاندارد در این اتومبیل وجود دارد.
اطلاعات فنی بیشتری از این اتومبیل موجود نیست، اما می‌توانیم از کابین این اتومبیل صحبت کنیم. این اتومبیل نیز همانند مزدا 2 با رنگ قرمز، مشکی و سفید به نمایش گذاشته شده است. داخل آن زیاد جالب نیست و دکمه‌ها و برجستگی‌های محدودی دارد. واسط میان راننده و اتومبیل شامل یک فرمان کوچک، یک صفحه نمایش بالای سر و یک صفحه مختص نمایش اطلاعات و سرگرمی است. این اتومبیل قرار است در LA Auto Show به نمایش گذاشته شود.
 

 


پریا اقدامی

 
برگرفته از
Mazda CX-3
لینک کوتاه

دیدگاه