اعلان جنگ علیه تجار زمین‌های شمال

نویسنده:

۰۷:۲۵:۵۹

پیروز حناچی در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» با اشاره به افزایش بی‌رویه ساخت و ساز ویلا در شمال کشور و نابودی بخش عظیمی از جنگل‌های شمالی اظهار کرد: به تازگی و در آخرین جلسه شورای عالی شهرسازی گزارشی از افزایش ساخت‌وساز‌ها برای رسیدگی به مشکلات سرزمین‌های شمالیمان در پشت ارتفاعات البرز ارائه شده است.

معاون وزیر در امور معماری و شهرسازی افزود: در این باره بار‌ها وزارت راه و شهرسازی حساسیت نشان داده است و پیرو آن، علاوه بر تهیه گزارش‌های شورای عالی شهرسازی، ‌ کمیسیون اصل ۹۰ و دستگاه‌های نظارتی نیز وارد این حوزه شده‌اند و در زمینه ورود و پیگیری‌های مستمر بازدارنده فعالیت می‌کنند.

حناچی یادآور شد: ‌دراین میان شکاف‌هایی وجود دارد. فرض کنید وقتی که تشکیلاتی به اسم دهیاری‌ یا واحدهای تقسیمات کشوری داریم و باید برایشان بودجه‌ای در نظر گرفته شود و نتوانیم آن را کنترل کنیم، ‌ راحت‌ترین راه فروش زمین می‌شود.

او گفت: برای این کار برخی اقداماتی همچون فروش ضوابط را پیش می‌گیرند و وقتی به سراغ‌شان می‌رویم دیگر دیر شده و کار از کار گذشته است.

حناچی برای برخورد با این گروه زمین فروش اظهار کرد: در حال آماده سازی سیستم هوشمند هستیم تا به وسیله هوشمندسازی این بخش و ‌کمک مدیران ارشد استانی و مدیران میانه استانی سازماندهی فروش زمین اجرایی شود.

معاون وزیر در امور معماری و شهرسازی این هوشمندسازی را تاحدودی موفق دانست که توانسته است از بسیاری تخلفات جلوگیری کند.

برگرفته از
زمین‌های شمال
لینک کوتاه

دیدگاه