هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با فیل‌ها… ممکن یا محال؟

آیا مردم سریلانکا و جمعیت بزرگ فیل‌هایی که در این کشور زندگی می‌کنند می‌توانند یاد بگیرند در صلح و آرامش کنار هم زندگی کنند؟

سریلانکا، جزیره‌ای کوچک، متراکم وپرجمعیت است اما همیشه بین فیل‌ها و انسان‌ها که روز به روز بر تعداد هر دوی آنها افزوده می‌شود کشمکش وجود داشته است.

مردم روستاها و جنگلبانان مجدانه در حال تلاش هستند تا راهی برای پیشگیری از این مجادلات و جنگ‌ها بیابند زیرا چنین درگیری‌هایی تا کنون بر روی هر دو طرف (آدم‌ها و فیل‌ها) تأثیرات و نتایج مرگباری را به همراه داشته است.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید