حراج تصویرسازی اصلی از «خوانده شده‌ترین» کتاب: شازده کوچولو

نویسنده:

۰۱:۰۴:۳۰

 
تصویرسازی کلاسیک اصلی "شازده کوچولو" (The Little Prince)، اثری بی‌زمان و کار شده با تکنیک آبرنگ از "آنتوان دو سنت اگزوپری" (Antoine de Saint-Exupery) هفته آینده در پاریس به حراج گذاشته می‌شود. این کتاب، یکی از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان تاکنون است.

طراحی امضا شده، که در صفحه 17 از نسخه اصلی رمان سال 1943 ظاهر شده است، با توجه به خانه حراج Artcurial انتظار می‌رود که بین 400000 تا 500000 یورو (500000 تا 600000 دلار) به فروش رسد. این نقاشی، ستاره شناس ترکیه، که سیارک B612 را کشف کرد، سیاره‌ای که شازده کوچولو از آن آمده، در حالی که به یک تخته سیاه معادلات و نمودارهای ریاضی اشاره می‌کند، را به تصویر می‌کشد.

تاکنون معروف‌ترین کار سنت اگزوپری، "شازده کوچولو"، به بیش از 270 زبان دنیا ترجمه شده است. Artcurial گفت: "این کتاب به طور گسترده به عنوان یکی از محبوب‌ترین کتاب‌ها در جهان خوانده شده است". خود سنت اگزوپری یک خلبان بوده، که به طور مرموزی در طی یک ماموریت شناسایی سال 1944 در سن 44 سالگی درگذشت و زنده نماند تا پس از پایان جنگ جهانی دوم انتشار کتاب خود را در سال 1946 در فرانسه ببیند.

در این داستان سنت اگزوپری به شیوه‌ای خاص و سوررئالیستی به بیان خود از زندگی، عشق و هستی می‌پردازد. کتاب شازده کوچولو "خوانده شده‌ترین" و "ترجمه شده‌ترین" کتاب فرانسوی‌ زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن ۲۰ در فرانسه انتخاب شده است.
طراحی آبرنگی، با اندازه‌های 21.3 در 23.9 سانتی‌متر است، و در 9 دسامبر به زیر ضربه چکش حراج می‌رود.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
حراج
لینک کوتاه

دیدگاه