ساخت نسخه‌های پلاگین هیبریدی برای مدل‌های اصلی BMW

نویسنده:

۰۲:۴۰:۳۸


این شرکت اعلام کرده که ساخت وسایل نقلیه لوکس و کوپه‌های چهاردر خود را مدتی کنار گذاشته و نسخه‌های پلاگین هیبریدی برای برخی از مدل‌های اصلی شرکت را خواهد ساخت. اتومبیل‌ پلاگین هیبریدی، یک وسیله نقلیه دوگانه‌سوز با باتری‌های قابل شارژ است که می‌تواند با اتصال به یک منبع بیرونی قدرت الکتریکی به طور کامل شارژ شود.

این روند با ارائه یک مدل از سری 3 eDrive که محتویات آن در تصویر خبر مشخص شده است، آغاز خواهد شد. در این روند شرکت BMW یکی از موتورهای توربوشارژ 4 سیلندر و یک موتور الکتریکی را داخل یکی از سدان‌های معروفش قرار خواهد داد. این موضوع به معنی جدایی کامل از ActiveHybrid 3 است که یک موتور 3.0 لیتری توربوشارژ 6 سیلندری بود. اطلاعات دقیق‌تری همچون کل توان خروجی، میزان الکتریک سیستم پلاگین یا زمان موردنیاز برای شارژ هنوز ارائه نشده‌ است. با این حال شرکت BMW اعلام کرده که سیستم‌های eDrive 3 مستقیماً به سیستم‌های i3 و i8 مرتبط هستند و اجزای بزرگ‌تری همچون باتری تیتانیوم-یون و موتور الکتریکی دارند.

یکی از اعضای هیئت‌مدیره شرکت BMW گفت: «تمام مدل‌های گروه BMW از BMW i بهره می‌برند. فناوری اصلی موجود در باتری‌ها، موتورهای الکترونیکی و قطعات الکترونیکی در مدل‌های جدید پلاگین هیبریدی مورداستفاده قرار خواهند گرفت. زمانی که بحث الکتریکی کردن موتورها پیش می‌آید، متخصصین زیادی به کار می‌گیریم تا بهترین راه‌حل را به مشتریانمان در سراسر جهان ارائه دهیم».

شرکت BMW یک نمونه از 3 Series eDrive را در Miramas فرانسه به نمایش خواهد گذاشت. البته هنوز زمان آن مشخص نیست. همچنین اطلاعاتی راجع به عرضه X5 eDrive در بازار که شرکت BMW در نشست مطبوعاتی اخیر خود معرفی کرده بود، ارائه نشده است.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
پلاگین هیبریدی BMW
لینک کوتاه

دیدگاه