مدل هیبرید پلاگین BMW X3 با قدرتی در سطح خودرو‌های هات هاچ بک!

کمپانی BMW در اوایل امسال از کانسپت iX3 خود که یک شاسی بلند برقی بوده و برای رقابت با مدل I-Pace جگوار و مدل پیش روی مرسدس بنز EQC ساخته شده، رونمایی کرد.

از زمان رونمایی از این شاسی بلند ما شاهد انجام تست‌هایی در آب و هوای سرد توسط آن بوده‌ایم و انتظار می‌رود مدل iX3 با خروجی قدرت تقریباً ۲۷۵ اسب بخاری و شعاع رانندگی ۲۵۰ مایلی عرضه ‌شود. اما کمپانی BMW در کنار مدل تمام برقی iX3 در حال کار بر روی ورژن هیبرید پلاگین مدل X3 است و این احتمال وجود دارد که آن را پیش از نسخه‌ی برقی روانه‌ی بازار کند.

شایعات اولیه حاکی از آن بودند که مدل هیبرید پلاگین با قدرت ۲۵۲ یا ۳۲۶ اسب بخار موجود خواهد بود اما وبسایت کمپانی BMW اصرار دارد که این خودرو خروجی قدرتی حتی بیشتر از این خواهد داشت.

به گفته‌ی منابع داخلی مونیخ مدل پایه‌ی این خودرو تحت عنوان X3 xDrive30e شناخته خواهد شد. این خودرو مشترکاً با مدل سدان ۳۳۰e پیش رو از یک موتور ۲٫۰ لیتری توربو چهار سیلندر که به یک موتور الکتریکی نیز متصل است بهره خواهد برد.

مدل X3 پلاگین احتمالاً به عنوان یک مدل سال ۲۰۲۰ و با خروجی قدرت ۲۷۵ اسب بخار و گشتاور ۲۹۵ پوند فوت و همچنین شعاع رانندگی برقی ۳۰ مایلی به بازار خودرو عرضه می‌شود. این موضوع به این معناست که در صورتیکه مسیر رفت و آمد شما کمتر از ۱۵ مایل است، می‌توانید بدون استفاده از حتی یک قطره بنزین به محل کار خود رفته و از آن باز گردید. همچنین یک ورژن xDrive40e با توان تولید حدوداً ۳۲۶ اسب بخار قدرت نیز جزء گزینه‌های موجود این شاسی بلند به شمار می‌رود.

ما از ایده‌ی ساخت یک خودرو هیبرید پلاگین استقبال می‌کنیم. قادر بودن به رانندگی با صرفاً قدرت برق و سپس استفاده از موتور بنزین سوز در هنگام نیاز، ایده‌ی بسیار هیجان انگیزی است. مدل کیا نیرو پلاگین در حال حاضر یکی از شاسی بلند‌های هیبرید پلاگین محبوب ما به شمار می‌رود اما BMW X3 پلاگین می‌تواند به راحتی توجهات را از کمپانی متواضع کیا ربوده و معطوف به خود کند (البته با قیمتی بسیار بالاتر).

ما بی‌صبرانه در انتظار رونمایی کامل از ورژن پلاگین X3 هستیم که احتمالاً در سال ۲۰۱۹ به وقوع خواهد پیوست. پس از آن کمپانی BMW این خودرو را با مدل تمام برقی X3 در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ همراهی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید