تولد ۱۵۰ سالگی آلیس

نویسنده:

۰۲:۴۴:۲۷

 
کتابخانه بریتانیا اعلام کرد که به عنوان بخشی از جشن‌هایی در سراسر جهان به مناسبت روز تولد 150 سالگی آلیس در سرزمین عجایب، در سال آینده، نسخه خطی و یکی از دوست داشتنی‌ترین گنجینه‌های کتابخانه، به نام "ماجراهای آلیس در زیر زمین"، در ایالات متحده به نمایش گذاشته می‌شود. دست‌نوشته، نویسندگی و تصویرسازی این اثر توسط "چارلز لاتویج داجسن" (Charles Lutwidge Dodgson) (که به عنوان لوئیس کارول بهتر شناخته می‌شود)، توسط فروشنده آمریکایی در یک حراج در سال 1928 خریداری شد، اما پس از آن، در سال 1948 به عنوان بخشی از یک نمایش بریتانیایی که در جنگ جهانی دوم بازی و ارائه می‌شد، به انگلستان بازگشت.

دست‌نوشته در نمایشگاه در کتابخانه و موزه‌ مورگان در نیویورک و رزنباخ از کتابخانه رایگان فیلادلفیا که همراه با یک سری از رویدادها و جشن‌ها همراه است، خواهد درخشید. در بازگشت نسخه، کتابخانه سالگرد شامل نمایشگاه رایگان به همراه کاوش چگونگی اقتباس آلیس و اختصاص نسل‌های پی در پی، و نفوذ پایدار و چشم‌انداز و دیدگاه اصلی آن خواهد شد.

از زمان انتشار اولین داستان در سال 1865، ما دیده‌ایم، آلیس الهام بخش کسانی امثال والت دیزنی، سالوادور دالی، مروین پیک و حتی اپل، در قالب تنها بازی ویدئویی این شرکت به نام" Through the Looking Glass"، که در سال 1984ساخته شده بود، می‌باشد. کتابخانه بریتانیا نیز توانست از طریق همکاری با مرکز فرهنگی بریتانیا برای بازی، GameCity در ناتینگهام آلیس را به صورتی پایدار و محکم به قرن 21 بیاورد. نتایج در پاییز 2015 هم‌زمان با افتتاح کتابخانه نمایشگاه آلیس پرده برداری خواهد شد.

یاسمن فراهانی فرد
 

 
 

برگرفته از
آلیس
لینک کوتاه