معرفی یک اپلیکیشن جذاب برای یادداشت‌برداری

نویسنده:

۱۲:۲۱:۵۱

جدیدترین نسخه Evernote برای اندروید یک واسط کاربری، ویژگی‌های تصویری و میانبری جدید دارد.
اگر به دنبال یک اپلیکیشن ساده برای یادداشت‌برداری لیست خرید و یادآورهای سریع هستید، اپلیکیشن Evernote کاملاً مناسب است؛ زیرا این اپلیکیشن قدرتمند با ویژگی‌های چندرسانه‌ای همراه است که همه با هم می‌توانند به عنوان ضمیمه دیجیتالی ذهن شما محسوب شوند. با اپلیکیشن Evernote می‌توانید تمام چیزهایی را که می‌خواهید مانند سخنرانی‌ها، نمودارها، مکان‌های جغرافیایی، ایده‌های طراحی، آهنگ‌ها و حتی لیست خرید را یادداشت کنید.

یکی از نقاط قوت این اپلیکیشن این است که می‌تواند تمام یادداشت‌های شما را از طریق کلاد هماهنگ کند. این امر باعث می‌شود که به تمام یادداشت‌های خود از طریق هر دستگاهی که به اینترنت دسترسی دارد، دسترسی داشته باشید.

در جدیدترین نسخه این اپلیکیشن، بخش اصلی در یک نوار کناری در سمت چپ صفحه قرار دارد و چند گزینه نیز در بالای صفحه به چشم می‌خورد. تمام یادداشت‌های شما در بخش داشبورد یا به صورت فهرستی یا به صورت شطرنجی و کوچک قرار دارند.

برای شروع یادداشت‌برداری با این اپلیکیشن، روی نوار کناری در سمت چپ رفته و یکی از چهار آیکون زیر را انتخاب کنید: متن (Text)، عکس (Photos)، صدا (Audio) و پیوست (Attach).
به هنگام یادداشت‌برداری نیز قابلیت‌های چندرسانه‌ای مختلفی را خواهید دید که این اپلیکیشن را تکمیل می‌کنند. Evernote به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر، کلیپ‌های صوتی، تبدیل صدا به متن و فایل‌های دیگری را به یادداشت‌های خود پیوست کنید. به قسمت Menu رفته و گزینه‌های برچسب زدن به یک یادداشت و اضافه کردن یک تمبر مکان را انتخاب کنید. با این کار شما می‌توانید بدانید به هنگام یادداشت‌برداری، کجا بودید.

این اپلیکیشن برای ویرایش یک یادداشت، چند ابزار مختلف دارد. شما ابزارهای اصلی مانند Italic، underline و Bold را دارید. علاوه بر این، گزینه‌هایی برای اضافه کردن نقطه‌گذاری، فهرست بر اساس شماره، محل مخصوص تیک یا ضربدر و حتی طرح اولیه خواهید داشت. البته اگر اپلیکیشن Skitch را نصب کرده باشید، این گزینه‌ها وجود خواهند داشت.
با استفاده از دوربین Evernote که چند تصویر پشت سر هم می‌گیرد، می‌توانید چند تصویر داشته باشید و از میان آن‌ها یک یا همه تصاویر را انتخاب کنید. همچنین یک حالت Page Camera وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد یک سند یا چیز واقعی را با از طریق شناسایی لبه‌ها، حذف سایه‌ها و تنظیم خودکار کنتراست، دیجیتالی کنید.
با ایجاد میانبر این اپلیکیشن، می‌توانید به راحتی یک یادداشت را به نوار سمت چپ صفحه دستگاه وصل یا تگ کنید.
این اپلیکیشن نیز همانند سایت Evernote، به شما اجازه می‌دهد تا صدا، عکس، ویدئو یا انواع مختلفی از فایل را به یادداشت‌های متنی خود پیوست کنید. همچنین این اپلیکیشن یک قابلیت به اشتراک‌گذاری قدرتمند نیز دارد که از طریق آن می‌توانید یادداشتی را در فیس‌بوک، توییتر یا هر کدام از اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه خود، ارسال کنید.
این اپلیکیشن با این همه قابلیت مختلف و شگفت‌انگیز برای افرادی که می‌خواهند یادداشت خود را با فایل‌های چندرسانه‌ای تزئین کنند، بسیار مناسب است.

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Evernote
لینک کوتاه

دیدگاه