موزه طراحی افتتاح شد

نویسنده:

۱۱:۰۷:۳۵


موزه طراحی کوپر هویت اسمیتسونیان، (Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum) تنها موزه در ایالات متحده است که به طور انحصاری به طراحی در طول تاریخ و دوران معاصر اختصاص داده شده است. این موزه پس از بازسازی و مرمت عمارت کارنگی (Carnegie) جمعه 12 دسامبر بازگشایی شد. در حال حاضر 60 درصد از فضای موزه به مجموعه‌ای متنوع و جامع به کار طراحی اختصاص داده شده است. بسیاری از آثار این موزه از مجموعه دائمی آن می‌باشد و در غالب ده نمایشگاه و چیدمان افتتاح شده است. بیش از 210 هزار شی که گستره‌ای از 30 قرن تاریخ طراحی را در بر می‌گیرد، در سراسر چهار طبقه‌ی عمارت به نمایش گذاشته شده است.

برای اولین بار در تاریخ این موزه کل طبقه دوم به نمایش مجموعه دائمی که از طریق نمایشگاه‌های متنوع تهیه شده، اختصاص یافته است. بازدید کنندگان هم‌چنین قادر به تجربه طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های جدید این موزه از طریق مجموعه‌های دیجیتالی خواهند شد.

تبدیل عمارت تاریخی کارنگی (محل اقامت سابق اندرو کارنگی) به موزه در قرن 21 در نوبه خود تحول شگفت آوری از طراحی است، که یک تیم از 13 شرکت طراحی در آن دخالت داشته‌اند. با این طراحی و با عناصر کلیدی ترمیم جدید آن، روح و شخصیت ساختمان تاریخی، وهم‌چنین عظمت اصلی عمارت حفظ شده است. ارتقاء سیستم مورد نیاز ساخته شده در این عمارت، این اجازه را می‌دهد که برای چیدمان نمایشگاه، زمان کمتری صرف شود و حرکت اشیا در همه سطوح به منظور افزایش دسترسی عمومی بهتر انجام گیرد.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
Cooper Hewitt
لینک کوتاه

دیدگاه