آیا جنس بدنه کادیلاک CT6 مدل ۲۰۱۶، تغییر خواهد کرد؟

نویسنده:

۰۶:۳۸:۳۶

اخیراً یک خبر داغ توسط سایت Automobile منتشر شده که ادعا می‌کند کادیلاک CT6 جدید، دارای بدنه‌ای آلومینیومی خواهد بود. بسیاری از اخبار نیز اظهار می‌کنند که این اتومبیل دارای بدنه‌ای خواهد بود که ترکیبی از آلومینیوم و استیل بسیار قدرتمند است. یک بدنه کاملاً آلومینیومی بسیار عجیب خواهد بود و گزارش‌های چهار ماه اخیر و بیانیه‌های شرکت کادیلاک در مورد این موضوع را نقض خواهد کرد.

Mark Reuss از شرکت General Motors به خبرگزاری The Detroit News در ماه اکتبر گفت: «ما اتومبیل CT6 را که پیشرفته‌ترین بدنه جهان را دارد، خواهیم ساخت؛ اما این بدنه آلومینیومی نخواهد بود. این اتومبیل بسیار لوکس بسیار قوی‌تر، هوشمندتر و ایمن‌تر خواهد بود». این سخنان بازتاب خبر قبلی Automibile بود که می‌گفت اتومبیل CT6 از فناوری جوش‌کاری ثبت شده شرکت جنرال موتورز با استیل تقویت‌شده، آلومینیوم و فلز استیل استفاده خواهد کرد.

در همان ماه، نشریه Wall Street Journal، یک خبر با این تیتر منتشر کرد که «شرکت جنرال موتورز از راهبرد آلومینیومی در اتومبیل‌های جدید خود بهره نخواهد گرفت». در این خبر Reuss گفت: «اظهارنظر در مورد بدنه کاملاً فیبر کربنی، کاملاً آلومینیومی و کاملاً منیزیمی جالب به نظر می‌رسد»؛ اما شرکت جنرال موتورز چنین کاری نخواهد کرد. همچنین در این خبر از به‌کارگیری ترکیبی از مواد و فرآیند جوشکاری خاص جنرال موتورز سخن به میان آمده بود که می‌گفت اتومبیل CT6 بدنه‌ای از جنس آلومینیوم، استیل قدرتمند و مواد دیگر خواهد داشت. وزن این بدنه 100 کیلوگرم سبک‌تر از یک اتومبیل مشابه با همان اندازه که از جنس استیل قدرتمند ساخته شده، خواهد بود.

با توجه به این اخبار هنوز نمی‌دانیم که جنس بدنه این اتومبیل چه خواهد بود. در نتیجه فعلاً باید منتظر بمانیم تا خبر جدیدی منتشر شود. 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Cadillac CT6
لینک کوتاه

دیدگاه