مرور سال ۲۰۱۴ در قاب تصویر- قسمت دوم

نویسنده:

۰۷:۱۲:۵۷

معترضان در پشت توده‌های دود و گاز ناشی از انفجار پناه گرفته‌اند. این تصویر در 13 آگوست برداشته شده‌اند. مردم در این تاریخ در اعتراض به تیراندازی به نوجوان سیاه‌پوست – مایکل براون – در فرگوسن توسط پلیس‌ سفید‌پوستی به نام «دارن ویلسون» به خیابان‌ها ریخته بودند.
این مرد در تظاهرات فرگوسن که در دفاع از جوان سیاه پوست برپا شده بود، توسط پلیس موردحمله اسپری فلفل قرار می‌گیرد و به همین دلیل، شیر و آب روی صورت او ریخته‌اند تا چشمانش باز و سوزش آنها کم شود.
مردم در اعتراض به مرگ جوان سیاه‌پوست، در خیابان‌ها تجمع و چراغ روشن کردند. این عکس برای 20 اوت است. در تاریخ نهم اوت، پلیس سفیدپوست، جوان سیاه پوستی به نام مایکل براون را مورد ضرب گلوله قرار داد. این جوان فقط 18 سال داشته است.
دانش آموز نپالی در روز جهانی حمایت از محیط زیست، درخت بزرگی را در آغوش گرفته است. این تصویر در پنجم ژوئن سال جاری در نپال در جنگل «گوکارنا» برداشته شده است. در این تاریخ  در نپال، حدود 2001 نفر که دانش‌آموزان نیز شامل آنها هستند، به جنگل می‌روند و به مدت دو دقیقه درختان را در آغوش می‌کشند. پیام این کار نیز «نجات محیط زیست» است.
برخورد رعدوبرق با آنتن برج مرکز تجارت جهانی در منهتن – 23 می
ماه کامل که شبیه پرتقال نارنجی رنگ دیده می‌شود در پشت برج‌های نیوجرسی در منهتن در ایالت نیویورک – ششم می 2014
در این تصویر زنی را می‌بینید که در اثر ناراحتی بر سر خود زده است. این زن متوجه شده که همسرش به ویروس ایبولا آلوده شده و مورد حمله این ویروس قرار گرفته است. مردی که روی زمین افتاده است، ابراهیم و همسر این زن است. ویروس ایبولا بیش از یکهزار نفر را در کشورهای غربی آفریقا به کام مرگ کشانده است.
پناهنده آفریقایی در بالای فنس‌های مرز مراکش و بخش آفریقایی اسپانیا به نامه ملیله نشسته است تا دولت اسپانیا به او اجازه ورود بدهد. مراکشی‌ها برای کسب درآمد و داشتن زندگی بهتر به اسپانیا مهاجرت می‌کنند.
29 جولای سال جاری میلادی، اسرائیل حمله هوایی به غزه داشت و این تصویر نشان دهنده دود در مجله توفاه است.
پزشکان فلسطینی در حال درمان کودک خردسال در اورژانس بیمارستان شفا در شهر غزه در نوار شمالی غزه – 18 جولای. هزاران سرباز اسرائیلی در نوار غزه به مدت 10 روز حملات سنگین و بی‌رحمانه‌ای به مردن بی‌گناه غزه روا داشتند.
زیلینگ یکی از شهروندان مالزی است که غمگین و افسرده در خاله خالی نشسته و به دوردست‌ها می‌نگرد. نامزد او در پرواز مالزی که در هشتم مارس سقوط کرد، کشته شده بود. آنها تصمیم داشتند پس از سفر نامزدش، این خانه را با همدیگر دکور و در تاریخ 26 اوت با هم ازدواج کنند.
معترضان توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند. در دوم جولای سال جاری، مردم هنگ‌کنگ در دفاع از نامزد دموکرات به خیابان‌ها ریخته بودند.
مردی در حال نجات دخترکی که در اثر حمله دولت به معترضان سوری، آسیب دیده است. حدود 2 هزار شهروند سوری که 500 نفر آنها را کودکان را تشکیل داده‌اند، در نتیجه حمله هوایی خود دولت جان خود را از دست دادند. مردم سوریه که معترض دولت هستند، چندین ماه است که مورد حمله دولت قرار دارند.
مردم در حال راه رفتن در کنار هواپیمای سقوط کرده در «گاربوو» در اوکراین – 17 جولای
 یک شاخه گل رز روی پلاستیکی که روی جنازه قربانی سقوط هواپیمای مالزی کشیده شده، خم شده است. 18 جولای
زنی در حال گریه در ساختمان تجارت ملی در اوکراین جنوبی در تاریخ چهارم می سال جاری میلادی. در این تاریخ، دست‌کم 31 نفر در اثر جنگ میان نیروهای اوکراینی و روسی در ساختمان تجارت ملی در ادسا در اوکراین، جان خود را از دست دادند.
جمله زن معترض به نیروهای پلیس که او را با باتوم مزده بودند. دانشجویان دانشگاه نایروبی در کنیا در تاریخ بیستم می در اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه، در خیابان تظاهرت کردند.
پسران یهودی در حال پایین آمدن از دیوار در نزدیکی جایی که گفته شده به اورشلیم حمله شده است. 4 اوت
مسوولان ایستگاه های رای‌گیری در افغانستان در انتظار آغاز شمارش آرا در کابل در 17 جولای
یکی از کارمندان مرکز آموزش فضایی در روسیه در حال پهن کردن لباس‌های فضانوردان است. این لباس‌ها به فضانورد روسی، آناتولی ایوانیشین، مهندس پرواز آمریکایی، کاتلین رابینز و مامور و مهندس فضانوردی ژاپنی، تاکویا آنیشی تعلق دارند. این پایگاه آموزش فضایی در 60 کیلومتری مسکو در روسیه قرار دارد. این عکس برای دوم جولای سال 2014 است.
نوجوان نیجریه‌ای – دبورا پیترز – تنها بازمانده حمله «بوکوحرام» در سال 2011 میلادی است. در این تصویر در حال سخنرانی در «کپیتال هیل» در واشنگتن در تاریخ 21 می 2014 است.
گردشگران در حال فرار از موجی که از رودخانه Qiantang به ساحل آمده است. 13 اوت 2014
مردم در حال شادی در کنسرتی که در روز جهانی کار در رم در ایتالیا برگزار شده است. روز جهانی کار و کارگر، جشن و تعطیلات سالانه است که برای بزرگداشت مقام کارگران برگزار می‌شود.
صورت زنی از اهالی کوزوو بوسنی، در مراسم عروسی  نقاشی شده است. طبق رسوم قدیمی این منطقه، زنان مسن، صورت دختران جوان را نقاشی می کنند. خطوط طلایی که روی صورت عروس کشیده می‌شود، نمادی از چرخه‌های زندگی است.
دیوید لوییز، مدافع تیم برزیل در حال شادی در طول بازی برزیل و کلمبیا در استادیوم وزشی در شهر فورتالزا در جام جهانی فیفای 2014 – 4 جولای
Alec Martinez 27 ساله، در حال شادی و خوشحالی پس از برد بازی در برابر تیم هاکی نیویورک. 13 ژوئن – لس‌آنجلس
«وایان رونی» مهاجم انگلیسی (سمت چپ) در حال مبارزه برای گرفتن توپ در جام جهانی گروهی D در سال 2014
مربی تیم رئال، کارلو آنچلوتی توسط تیم خود روی دست بلند شده است. این تیپ در لیگ فوتبال اسپانیا، اول شده است. 24 می 2014
فروغ بیداری
 
برگرفته از
جهان در سال ۲۰۱۴
لینک کوتاه

دیدگاه