مرور سال ۲۰۱۴ در قاب تصویر- قسمت سوم

نویسنده:

۰۲:۰۰:۳۷

زنی در حال گریه برای همسرش است که در اثر ویروس ایبولا قرار است جان خود را از دست بدهد. این تصویر برای 4 اکتبر سال 2014 در مونریویا برداشته شده است. بیشترین آمار ابتلا به ویروس ایبولا در 5 کشور غربی آفریقا بوده است. حدود 7 هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و نیمی از آنها جان خود را از دست داده‌اند.
شهروندان کشمیری در حال غرق شدن در سیلی هستند که در ایالات Srinagar در هند جاری شده بود. این تصویر برای چهارم سپتامبر سال 2014 است. این سیل دست‌کم یکصد روستا را در مسیر خود شسته بود.
پسری در حال جمع‌آوری هدیه‌هایی است که هندوها به خدایان خود داده بودند. این هدایا و مجسمه‌ خدایان در اثر سیل روی آب شناور هستند. این تصویر در نهم سپتامبر سال 2014 در روستای احمدآباد برداشته شده است.
نجات مجروحان از زیر آواری که دولت سوریه، در اثر حمله هوایی ایجاد کرده است. این دولت بر سر مردمان معترض آتش گشوده است. این عکس ناراحت‌کننده در تاریخ 11 سپتامبر سال 2014 برداشته شده است.
 آتش‌نشان‌ها در تلاش برای خاموش کردن آتش بزرگراه 50 در Fresh Pond در کالیفرنیا – 6 سپتامبر سال 2014
گهواره‌ای بر جا مانده از مهاجران کرد سوریه که در مرز ترکیه – سوریه – 27 سپتامبر سال 2014
در 28 سپتامبر معترضان هنگ‌کنگی در مقابل دفتر اصلی دولت تجمع کرده‌اند و نیروهای پلیس در حال پراکنده کردن آنها است.
«دِرِک جیتر»، مهاجم تیم نیویورک یانکی پس از به ثمر رساندن گل برد بازی در مقابل تیم Baltimore Orioles، از شدت خوشحالی به هوا پریده است. در تاریخ 25 سپتامبر سال 2014، تیم نیویورک یانکی با نتیجه 6 بر 5 تیم حریف را در زمین خود شکست داد.
سربازان نیروی دفاعی ژاپن (JSDF) و آتش‌نشان‌ها در حال انجام عملیات نجات در حاشیه کوهستانی هستند که با خاکسترهای آتش‌فشان پوشانده شده است. دود آتش‌فشان هم از کوه Ontake برخاسته در اطراف این محدوده دیده می‌شود. 28 سپتامبر 2014
یکی از پزشکان بدون مرز (MSF)، لباس ایمنی پوشیده و کودکی که مبتلا به ویروس ایبولا است را برای درمان به سمت بیمارستان می‌برد. 5 اکتبر 2014، پینسویه – لیبریا
اعضای گروه Castellers Joves Xiquets de Valls ، در 25امین دور رقابت‌های برج‌های انسانی، زنجیره عمودی انسانی تشکیل داده‌اند. این جشنواره در 5 اکتبر در تاراگون در اسپانیا برگزار شده بود. پیشینه این جشنواره که انسان‌ها برج یا قلعه‌های انسانی می‌سازند، به قرن 18 میلادی بر می‌گردد.
ملاله یوسف‌زای، دختر 17 ساله پاکستانی است که در سال 2014 میلادی، برنده جایزه نوبل صلح شد. این نخستین و جوان‌ترین برنده این جایزه از کشور پاکستان است. حوزه جایزه ملاله، «صلح بی صدا» بود. این جایزه به کودکانی اهدا می‌شود که به آنها ظلم شده است و باید صدای آنها به همه دنیا برسد. 10 اکتبر سال 2014
خروج گدازه از کوه Sinabung در اندونزی در تاریخ 9 اکتبر. این کوهستان 2460 متر ارتفاع دارد و آخرین باری که فوران کرده بود، سال 2010 میلادی بوده است.
خوشحالی و تشویق تماشاچی‌های طرفدار تیم بارین مونیج در بازی در مقابل آ.اس. رم در بازی‌های لیگ برتر در استادیوم المپیک در رم. 21 اکتبر 2014
آتش‌نشان‌ها در حال کمک به اسبی که در گِل و آلودگی گرفتار شده است و نمی‌تواند بیرون بیایید. 18 اکتبر، هامبورگ، آلمان. این اسب 4 سال دارد و در توسط صاحبش و آتش‌نشان‌ها نجات یافته است.
تظاهر کننده‌ها در هنگ‌کنگ چترهای خود را باز کرده‌اند و همچنان در خیابان تجمع کرده‌اند. 28 اکتبر
راهبان و مریدان هندو در حال پخش کردن کف هستند تا دیگر مریدان هم بتوانند خدای خورشید Surya را پرستش کنند. این مراسم در 30 اکتبر توسط هندوها در دهلی نو برگزار می شود.
این عکس که با تکنیک نوردهی طولانی برداشته شده است، نمای بسیار زیبایی از برج لندن که در شقایق غرق شده است را نشان می‌دهد. این شقایق‌های سرامیکی در اطراف برج لندن به منظور بزرگداشت کشته‌شده‌های جنگ جهانی اول نصب شده‌اند تا یاد و خاطره آنها برای همیشه زنده بماند.
برف همه منطقه بوفالو در نیویورک را پوشانده و منظره زیبایی ساخته است. 21 نوامبر
مردی در حال زدن نیروی پلیس که روی زمین افتاده است. این مردم در اعترض به کشته شدن 43 معلم تحت آموزش در آکوپولکو به خیابان‌ها ریخته بودند. 10 نوامبر
یکی از معترضان در فرگوسن، در برابر پلیس دست‌های خود را بالای سرش برده است. 25 نوامبر. تظاهرات فرگوسن برای مرگ پسر 18 ساله سیاه پوستی برپا شد که پلیس سفید پوست او را به قتل رسانده بود.
در خلال تظاهرات فرگوسن، پلیس پورتلند، پسر بچه 12 ساله‌ای را در آغوش گرفته است – 25 نوامبر
یکی از معترضان به دولت هنگ‌کنگ در خیابان – 25 نوامبر
فلامینگوهایی که در پارکی در Guangdong نگهداری می‌شوند. 30 نوامبر
نیروهای امنیت بین‌المللی پرچم ملل را برافراشته‌اند. کابل، افغانستان – نیروهای ناتو و ارتش آمریکا، 13 سال پیش به طور رسمی به جنگ خود علیه افغانستان پایان داد.
در روز دهم دسامبر که روز جهانی «حقوق بشر» بود، دانش‌جویان دانشکده پزشکی هاروارد، روی زمین دراز کشیدند تا به این طریق به نقض حقوق بشر و به ویژه مرگ مایکل براون (پسر 18 ساله سیاه پوست که توسط پلیس سفیدپوست کشته شد) اعتراض کنند.
یکی از گروگان‌هایی که توانسته بود از کافه فرار کند به پلیس پناه آورده است. در 15 دسامبر سال جاری، یک شهروند استرالیایی که اصالتا ایرانی بوده است، همه حاضران یک کافه را به گروگان گرفته و تعدادی از آن را کشته بود.
عمو و پسرعموی محمدباقر در حال دلداری دادن به او هستند که متوجه شده است مادر او در حمله وحشیانه طالبان به مدرسه کشته شده است. مادر محمدباقر معلم آن مدرسه در پیشاور در پاکستان بوده است. در 16 دسامبر، طالبان به یک مدرسه حمله می کند و حدود یکصد نفر از دانش‌آموزان و معلم‌ها کشته می‌شوند.
 
فروغ بیداری
 
برگرفته از
جهان در سال ۲۰۱۴
لینک کوتاه

دیدگاه