سریع‌ترین و شکست‌ناپذیرترین اتومبیل‌های پلیس جهان

نویسنده:

۰۴:۱۳:۱۰


این اتومبیل‌های فوق‌سریع برای تأمین نیازهای نیروی پلیس مناطق مختلف طراحی و ساخته شده‌اند. برخی از آن‌ها واقعاً به عنوان اتومبیل‌های پلیس مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی صرفاً برای خودنمایی وجود دارند.
10. Lexus IS-F: این اتومبیل در بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و حداکثر سرعت آن 270 کیلومتر بر ساعت است. این اتومبیل می‌تواند به سرعت بیشتر اتومبیل‌های فوق‌سریع دست یابد. نیروهای پلیس Humberside در شمال انگلیس از این اتومبیل بهره می‌برند. توان خروجی این اتومبیل 416 اسب بخار است.
9. Ariel Atom: احتمالاً این اتومبیل، منحصربه‌فردترین اتومبیل پلیس جهان محسوب می‌شود. حداکثر سرعت این اتومبیل 270 کیلومتر بر ساعت است و در 2.5 ثانیه از سرعت صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد.
8. Spyker C8 Spyder: پلیس کشور هلند یکی از خاص‌ترین اتومبیل‌های پلیس جهان را در اختیار دارد. حداکثر سرعت این اتومبیل 299 کیلومتر بر ساعت است و 0 تا 96 را در 4.5 ثانیه به دست می‌آورد. رانندگان هلندی که سرعت غیرمجاز دارند، از این اتومبیل می‌هراسند. این اتومبیل توسط یک شرکت خودروسازی هلندی ساخته شده است.
7. Audi R8 GTR: پلیس آلمان به خود افتخار می‌کند که صاحب یک اتومبیل Audi R8 GTR است؛ یک اتومبیل فوق‌سریع عالی که حداکثر سرعت آن 325 کیلومتر بر ساعت است و 0 تا 96 را تنها در 3.2 ثانیه به دست می‌آورد. شرکت آلمانی ABT Sportsline این اتومبیل را برای سازگاری با نیروی پلیس تغییر داد. این شرکت موتور 5.2 لیتری V10 این اتومبیل را نیز بهبود بخشید تا به توان 620 اسب بخار دست یابد. توان موتور استاندارد این اتومبیل، 518 اسب بخار است. با این حال این اتومبیل در خیابان‌ها یا برای دستگیری مجرمان به کار نمی‌رود و صرفاً جهت خودنمایی است.
6. Lamborghini Gallardo LP560-4: پلیس ایتالیا بسیار خرسند است که از یک اتومبیل کاملاً جدید لامبورگینی بهره می‌برد. این اتومبیل توسط شرکت لامبورگینی در سال 2004 برای بزرگداشت 152‌مین سالگرد تأسیس نیروی پلیس به آن‌ها هدیه شد. چهار سال بعد، این شرکت یک اتومبیل Gallardo LP560-4 جدید به نیروی پلیس هدیه کرد که در بزرگراه‌های ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. حداکثر سرعت این اتومبیل 326 کیلومتر بر ساعت است و 0 تا 60 مایل بر ساعت را در 3.7 ثانیه به دست می‌آورد. موتور این اتومبیل 5.2 لیتری و V10 است که 560 اسب بخار توان دارد.
5. Ferrari FF: با خواندن این مطلب شما یک نکته مهم را می‌آموزید و آن هم این که هرگز سربه‌سر پلیس دبی نگذارید. این اتومبیل فراری مختص نیروی پلیس دبی ساخته شده و حداکثر سرعت آن 334 کیلومتر بر ساعت است. این اتومبیل در 3.7 ثانیه از سرعت صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. جالب است بدانید که این اتومبیل تنها توسط نیروی پلیس زن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
4. Lamborghini Aventador LP 700-4: حدس می‌زنید این اتومبیل در اختیار نیروی پلیس کدام شهر قرار دارد؟ درست است، دبی. این اتومبیل نیز به جمع اتومبیل‌های فوق‌سریع پلیس دبی پیوسته است. حداکثر سرعت این اتومبیل 349 کیلومتر بر ساعت است و تنها در 2.9 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد.
3. Aston Martin One-77: این اتومبیل نیز در اختیار نیروی پلیس شهر دبی قرار دارد. این بار پلیس دبی یک اتومبیل کمیاب را برای خود انتخاب کرده است. نام این اتومبیل نیز نشان می‌دهد که تنها 77 دستگاه از این اتومبیل ساخته شده که یکی از آن‌ها در اختیار پلیس دبی قرار دارد. موتور این اتومبیل 7.3 لیتری و V12 است که صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت را در 3.5 ثانیه به دست می‌آورد. حداکثر سرعت این اتومبیل 354 کیلومتر بر ساعت است.
2. Brabus Rocket: این اتومبیل یک مرسدس بهبود یافته است که تقریباً پابه‌پای سرعت تمام اتومبیل‌های فوق‌سریع می‌رود. نیروی پلیس آلمان احساس کرده که به این اتومبیل نیاز دارد. این اتومبیل از یک موتور 6.3 لیتری V12 برخوردار است که حداکثر سرعت آن 362 کیلومتر بر ساعت است و در 3.2 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد. این اتومبیل برای استفاده در خیابان ساخته نشده است. وزارت راه و ترابری آلمان این اتومبیل را در اختیار گرفت تا چهره یک برنامه‌ باشد که قرار است الهام‌بخش مردم برای رانندگی ایمن باشد.
1. Bugatti Veyron: ظاهراً پلیس دبی به این نتیجه رسیده که اتومبیل‌های فوق‌سریع فعلی کافی نیست. در نتیجه تصمیم گرفت تا دومین اتومبیل سریع جهان یعنی Bugatti Veyron را در اختیار بگیرد. این اتومبیل می‌تواند تمام اتومبیل‌های سریع در خیابان‌های دبی را پشت سر بگذارد. حداکثر سرعت این اتومبیل 431 کیلومتر بر ساعت است و در 2.5 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. امکان ندارد که اتومبیلی بتواند از دست Bugatti Veyron فرار کند، مگر این که یک Hennessey Venom GT باشد. این اتومبیل حدود 1.6 میلیون دلار ناقابل برای پلیس دبی هزینه در بر داشت؛ اما نگران نباشید، دبی فراتر از این قیمت‌ها است.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
اتومبیل‌های پلیس
لینک کوتاه

دیدگاه