توقف تولید موتور V8 5.5 لیتری Mercedes-AMG

نویسنده:

۰۵:۴۰:۲۸

موتور V8 5.5 لیتری توربوی AMG مزایای زیادی دارد. این موتور 577 اسب بخار توان تولید کرده و 590 پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور حتی در سنگین‌وزن‌ترین اتومبیل‌ها نیز عملکرد فوق‌العاده خوبی دارد. با این حال، بهتر است زیاد به این موتور علاقه‌مند نشوید؛ زیرا همانند موتور 6.2 لیتری قبلی این مدل، مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

طبق گزارش Autocar، شرکت مرسدس طی دو سال آینده آخرین نمونه‌های این موتور 5.5 لیتری توربو را در GLE63 AMG جدید و S63 AMG convertible به کار خواهد گرفت. پس از آن با این که این موتور در سال 2011 معرفی شده؛ اما تولید آن متوقف خواهد شد.

خوشبختانه یک جانشین ارزشمند به شکل موتور V8 4.0 لیتری توربو دوقلو برای این موتور وجود دارد که از Mercedes-AMG GT به کار گرفته شده است. این موتور کوچک‌تر که در C63 جدید به کار گرفته شده، 503 اسب بخار توان تولید کرده و 479 پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور هنوز به توان موتور V8 5.5 لیتری نرسیده؛ اما از آنجا که تولید V8 5.5 لیتری متوقف خواهد شد، موتور 4.0 لیتری V8 هنوز در ابتدای راه محسوب می‌شود.

البته موتور 4 لیتری توربو تنها موتوری نیست که این روزها شرکت AMG تولید می‌کند. اتومبیل‌های کوچک‌تر از موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر توربو که توان بالایی دارد، بهره می‌برند. با این حال مدل‌های برتر از موتور V12 6.0 لیتری توربو دوقلو استفاده می‌کنند که هنوز محدود به اتومبیل‌های 5 دنده‌اتوماتیک است؛ زیرا اتومبیل‌های 7 دنده نمی‌توانند گشتاور این موتور را تحمل کنند. با این حال هنوز موتوری نتوانسته بر توان 621 اسب بخاری و گشتاور 738 پوند بر فوتی این موتور غلبه کند.
 

 
برگرفته از
Mercedes-AMG
لینک کوتاه

دیدگاه