احتمال بازگشت نام Club Sport به پورشه

نویسنده:

۰۲:۳۳:۱۰

اتومبیل Boxter Spyder، مدل سبک‌تر اتومبیل دونفره کروکی پورشه بود که قسمت‌های غیرضروری مانند رادیو و بخش‌هایی از سقف را حذف کرده بود. این اتومبیل درهای آلومینیومی سبک‌تر و سیستم تعلیقی قوی‌تر داشت و حتی ۱ اینچ به زمین نزدیک‌تر بود.

طبق گزارش Autocar، سرپرست پورشه، Wolfgang Hatz، تأیید کرده که یک اتومبیل Boxster سرسخت‌تر در راه است؛ اما به اندازه‌ای خوب نیست که بتواند یک Boxster GT4 بشود. این اتومبیل جدید پورشه در داخل کارخانه پورشه ساخته خواهد شد. با این حال، بخش موتورسازی پورشه کاری انجام نخواهند داد؛ زیرا قدرت این اتومبیل تغییر نخواهد کرد و تنها از نظر وزن سبک‌تر خواهد شد و تنظیمات کلاسیک خود برای یک رانندگی پویا را حفظ خواهد کرد.

این روند از روند ساخت Cayman متفاوت است. کار قسمت محکم سقف این اتومبیل به بخش Motorsport پورشه داده شده و اعمال چند تغییر در بدنه باعث بهبود ورود هوا و آئرودینامیک‌ها شده است. همچنین احتمالاً یک موتور ۳٫۸ لیتری ۶ سیلندر جایگزین موتور فعلی خواهد شد.

تولید این اتومبیل جدید و سبک‌تر، قبل از این که موتور خطی ۴ توربو جایگزین موتور خطی ۶ Boxster شود، آغاز خواهد شد. در نتیجه جانشین Spyder از موتور فعلی Boxster یعنی ۳٫۴ لیتری ۶ سیلندر که ۳۲۵ اسب بخار دارد، بهره خواهد برد. احتمالاً در این اتومبیل نام Spyder به کار نخواهد رفت؛ اما شرکت پورشه از نام Club Sport برای این اتومبیل استفاده خواهد کرد.
 

برگرفته از
Club Sport
لینک کوتاه

دیدگاه