جراحی زیبایی بینی

نویسنده:

۱۲:۴۵:۳۳

عمل بینی

عمل بینی به دلایل پزشکی نیز ممکن است انجام شود؛ مثل برطرف کردن مشکلات تنفسی مربوط به بینی یا تغییر شکل بینی بر اثر حادثۀ ناگوار یا عیب مادرزادی.
این جراحی دلایل زیبایی نیز می‌تواند داشته باشد که طی آن شکل و ظاهر بینی تغییر خواهد کرد.

تصمیم‌گیری برای انجام عمل بینی
اگر به انجام عمل بینی فکر می‌کنید برای مشاوره به پزشک جراح مراجعه کنید. در طی ملاقات با پزشک، در مورد اهداف خود، چیزهایی در مورد بینی که شما را آزار می‌دهد و شکلی که دوست دارید در بینی ایجاد شود صحبت کنید.
یادتان باشد که چیزی به نام بینی بی‌نقص وجود ندارد. با این حال، جراح می‌تواند ویژگی‌های صورت را بهتر کند و زیبایی طبیعی و منحصربه‌فرد شما را بیشتر کند. جراح پلاستیک می‌تواند در مورد ویژگی‌های صورت که شما را متمایز می‌کند صحبت کند و به شما بگوید چگونه تغییرات ظاهر شما را بهتر می‌کند.

جراح ساختار بینی و سایر ویژگی‌های صورت را ارزیابی می‌کند. پس از این ارزیابی، او به شما می‌گوید که آیا انتظارات شما واقع‌بینانه است یا خیر.
جراح سلامت عمومی شما را در نظر می‌گیرد و با شما در مورد خطرات، دورۀ بهبودی و هزینه‌ها صحبت می‌کند. روش‌های مختلفی برای شکل دادن مجدد بینی وجود دارد. وقتی تصمیم گرفتید عمل بینی انجام دهید، جراح روندی را که تصمیم دارد انجام دهد برای شما به طور دقیق شرح می‌دهد.
اگر بیمۀ درمانی دارید، حتماً در مورد پوشش هزینه‌های عمل بینی و چیزهایی که باید برای آنها هزینه‌ای بپردازید صحبت کنید. معمولاً بیمۀ درمانی عمل‌هایی که صرفاً برای زیبایی انجام می‌شوند را پوشش نمی‌دهند.

مراحل رینوپلاستی
عمل بینی معمولاً سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. شما مورد بی‌حسی موضعی یا عمومی قرار می‌گیرید. در بیهوشی عمومی، شما در طی عمل به خواب فرو می‌روید. در بی‌حسی موضعی، به شما داروی بی‌حس‌کننده داده می‌شود و بینی شما بی‌حس می‌شود تا آرامش پیدا کنید و دردی نداشته باشید.
در طی عمل، جراح روی پرّه‌های بینی برش‌هایی ایجاد می‌کند. در عمل‌های سخت، جراح پایۀ بینی را نیز برش می‌زند. سپس، پزشک جراح استخوان داخلی و غضروف را دوباره شکل می‌دهد تا ظاهری خوشایندتر ایجاد کند.

بهبود پس از عمل بینی
پس از عمل بینی، معمولاً افراد هفتۀ اول را با آتل بینی سپری می‌کنند. شما باید پس از عمل جراحی انتظار تورم و خونمردگی در اطراف چشم را داشته باشید که طی سه روز اول بهبود پیدا می‌کند. اما ممکن است تا دو هفته نیز طول بکشد.
انتظار تورم کمی نیز در بینی داشته باشید که احتمالاً فقط شما و جراح متوجه آن خواهند شد. این تورم تا 6 ماه بعد از بین می‌رود. شکل نهایی بینی شما پس از بهبود کامل نمایان می‌شود.
شما باید 2 تا 4 هفته پس از عمل از فعالیت‌های شدید خودداری کنید. در نهایت، شما می‌توانید طی 2 تا 3 هفته بعد از عمل، بدون هیچ علامت مشخصی از انجام عمل جراحی، به فعالیت‌های اجتماعی خود بر‌گردید.
 

 

برگرفته از
جراحی زیبایی
لینک کوتاه

دیدگاه