فناوری اعلام زمان خش افتادن روی اتومبیل

نویسنده:

۰۶:۰۹:۰۵

شرکت Hella Group را از طریق چراغ‌هایی که نوری شبیه ستاره دارند، می‌شناسید؛ اما این شرکت محصولات دیگری نیز تولید می‌کند، مانند لوازم الکترونیکی موتور OEM و یک سری سیستم‌های ایمنی راننده که مبتنی بر رادار هستند. در حال حاضر این شرکت بر روی یک سیستم هوشمند شناسایی آسیب کار می‌کند که به راننده می‌گوید چه زمانی پنل بدنه اتومبیل خراشیده شده، فرو رفته، سوراخ شده و غیره.

شرکت Hella از ۴ الی ۱۲ حسگر فیزوالکتریک استفاده می‌کند که به بخش پشتی پنل‌های در چسبیده‌اند یا داخل زیرساخت‌های موجود مانند کنترل فاصله پارک آویزان شده‌اند. این شرکت این سیستم را نوعی حس لامسه برای پوسته بیرونی می‌نامد. یک الگوریتم، سیگنال‌ الکترونیکی که در اثر فشار از صدایی که ساختار اتومبیل تحمل می‌کند و بر روی پنل بدنه ایجاد می‌شود، پردازش می‌کند. طبق ادعای این شرکت، این الگوریتم می‌تواند تشخیص دهد که کجا خراشیده شده و این خراش چقدر عمیق است. همچنین این الگوریتم تشخیص می‌دهد که خراش در اثر تگرگ ایجاد شده یا افتادن یک درخت، پنل اتومبیل را خراشیده است. این سیستم طوری طراحی شده که بر روی موادی که در پنل‌های بدنه اتومبیل‌های مدرن وجود دارد، کار می‌کند؛ از استیل گرفته تا آلومینیوم، فیبر کربنی و ترموپلاستیک.

اگر این سیستم به GPS یا یک سیستم مانند OnStar متصل شود، می‌تواند جزئیات زمان اتفاق آسیب را نیز ثبت کند. همچنین اگر این سیستم به دوربین‌های اتومبیل متصل شود، احتمالاً می‌تواند تصویر شیء‌ یا فردی که به اتومبیل آسیب رسانده را ثبت کند. در این صورت صاحب اتومبیل، فرد متجاوز و شرکت بیمه می‌توانند اطلاعات بلادرنگی از نوع، مکان، زمان و نحوه ایجاد آسیب مطلع شوند. شرکت Hella‌قصد دارد این سیستم را تا سال ۲۰۱۸ در اتومبیل‌هایی که تولید می‌شوند، به کار بگیرد. شاید هم زودتر از این زمان این سیستم به کار گرفته شود. از این پس دیگر خراش‌های بی‌جا در زمان غیبت شما ایجاد نشده و شرایط پارک در پارکینگ‌های مراکز خرید هرگز مانند سابق نخواهد بود.

 

برگرفته از
خش
لینک کوتاه

دیدگاه