اپلیکیشن مختص ساخت ویدئوی وصیت و خداحافظی

نویسنده:

۰۵:۴۸:۲۱

Wolfgang Gabler ایده ساخت این اپلیکیشن iOS را ارائه کرده است. زمانی که چند سال قبل در کشور آلمان در حال مسافرت بوده، ایده ساخت اپلیکیشن Your Last Will به ذهنش می‌رسد. وی در یک چهارراه ایستاده بود که تصادفی رخ داد. دو وسیله نقلیه از سمت راست و چپ به سمت وی آمدند. این تصادف تنها ۱۵ فوت با وی فاصله داشت.
وی به سایت یاهو می‌گوید: «من خیلی خوش‌شانس بودم».

Gabler که یک کارآفرین آلمانی در زمینه بازی است و از سال ۲۰۱۲ در شهر نیویورک زندگی می‌کند، می‌گوید: «در آن زمان بود که متوجه شدم هیچ پیام خداحافظی برای فرزندان و همسرم نگذاشته‌ام تا پس از مرگم بخوانند یا ببینند». بعد از این ماجرا، Gabler تصمیم گرفت تا بر روی ساخت یک اپلیکیشن مختص ایجاد وصیت و پیام خداحافظی سرمایه‌گذاری کند.
اپلیکیشن Your Last Will که در App Store ارائه شده است، ابزارهایی در اختیارتان می‌گذارد تا با عزیزانتان هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی، خداحافظی کنید. در برخی موارد نیز می‌توانید یک وصیت رسمی از این طریق تنظیم کنید.

پس از دانلود این اپلیکیشن رایگان و ورود با یک آدرس ایمیل به اپلیکیشن، یک صفحه اول پر از وصیت‌‌های عمومی خواهید دید. این وصیت‌‌ها، یک سری پیام‌های خداحافظی هستند که افراد ثبت کرده‌اند تا دیگران ببینند. این وصیت‌ها ممکن است به سادگی «همیشه به اعتقاداتت پایبند باش» باشد یا چیزی که همیشه می‌خواستید به یک دشمن بگویید.
این کلیپ‌های ویدئویی در یک سری گروه شامل جدیدترین (Newest)، باب‌روزترین (Trending) و موردپسندترین (Most Liked) دسته‌بندی می‌شوند. کاربران دیگر می‌توانند به این ویدئوها، قلب بدهند یا آن‌ها را لایک کنند.

تمام افرادی که این اپلیکیشن را دانلود می‌کنند، می‌توانند حداکثر ۳ وصیت عمومی و ۱ وصیت خصوصی به صورت رایگان‌ ارائه دهند. وصیت‌های خصوصی از این نظر تفاوت دارند که پس از ارائه یک ویدئو، یک کد QR به شما داده می‌شود که طبق توصیه وب‌سایت شرکت سازنده، باید آن را به یک فرد قابل‌اعتماد و رازدار بدهید که احتمالاً بیشتر از شما عمر می‌کند. سپس این فرد با کد QR وارد Your Last Will می‌شود. با این کار یک ایمیل حاوی یک لینک ویدئویی به افراد موردنظر شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید وصیت‌های عمومی و خصوصی بیشتری به صورت بسته‌های ۴٫۹۹ و ۹٫۹۹ دلاری بخرید.

با توجه به این که این پیام‌ها آخرین سخنان شما محسوب می‌شوند، ممکن است حاوی یک سری اعترافات نیز باشند. به عنوان مثال اعتراف‌هایی همچون «من بودم که آخرین بسته شکلاتت را در کلاس سوم دبستان خوردم». مطمئناً شما دوست دارید که اعترافاتتان تا زمانی که زنده هستید، مخفی بمانند. در نتیجه زمانی که کد QR وارد شود، به شما هشدار داده می‌شود تا اگر زنده هستید در عرض ۲۴ ساعت از ارسال پیام خداحافظی جلوگیری کنید.

همچنین این اپلیکیشن قابلیتی دارد که به شما اجازه می‌دهد ببینید آیا ویدئوی وصیت شما به عنوان یک وصیت قانونی محسوب می‌شود یا خیر. زمانی که ویدئو را ثبت کردید، ویدئو به یک وکیل آشنا با قوانین ارث‌ومیراث در منطقه شما ارسال می‌شود. این وکیل به شما می‌گوید که این ویدئو چه نقشی در دادگاه خواهد داشت. اگرچه در حال حاضر قوانین فعلی آمریکا رسماً از به‌کارگیری ویدئوها به عنوان ابزاری برای تعیین تکلیف ارث‌ومیراث فرد متوفی حمایت نمی‌کند؛ اما Gabler مطمئن است که این روند تغییر خواهد کرد؛ به عبارت دیگر، این ویدئوها را می‌توان به عنوان یک راهنما در موارد مرگ ناگهانی مورداستفاده قرار داد؛ اما اگر اعضای خانواده شما منکر چیزهایی شوند که در ویدئو گفته‌اید، دیگر شانسی نخواهید داشت و وصیتتان ارزش قانونی نخواهد داشت.
اگرچه ایده این اپلیکیشن کمی وحشتناک به نظر می‌رسد؛ اما Gabler معتقد است Your Last Will، یکی از نیازهای واقعی افرادی را تأمین می‌کند که می‌خواهند پیام‌های نهایی و دارایی خود را به عزیزانشان انتقال دهند.

Gabler که ۵۱ سال سن دارد، در این باره می‌گوید: «زندگی و مرگ دو روی یک سکه هستند. افرادی که حتی به این موضوع فکر هم نمی‌کنند، در واقع این واقعیت را سرکوب می‌نمایند».


برگرفته از
Your Last Will
لینک کوتاه