رونمایی از کابین کانسپت Lounge Console ولوو

نویسنده:

۰۸:۱۷:۱۱

بسیاری از سدان‌ها و شاسی‌بلندهای مختص مقامات، یک سری ویژگی‌های خاص دارند که به منظور افزایش راحتی سرنشینان صندلی‌های عقب طراحی شده‌اند. در نمایشگاه Shanghai Auto Show امسال، شرکت ولوو، تجملات داخلی اتومبیل‌های مختص مقامات را با رونمایی از یک طرح کانسپت داخل اتومبیل به نام The Lounge Console، وارد مرحله جدیدی کرد.

در این کابین کانسپت، صندلی سرنشین جلو برداشته شده و به جای آن، یک کنسول اشرافی قرار گرفته که فضای داخلی و وسایل پذیرایی اتومبیل را گسترش می‌دهد. این کنسول یک بخش جدا است که می‌توان آن را جمع کرد یا به عنوان مکانی برای استراحت پاها مورداستفاده قرار داد. زیر این بخش، یک فضای آزاد برای قرار دادن کفش‌ها تعبیه شده تا اگر فرد بخواهد، کفش‌هایش را در بیاورد.

این کنسول چیزی فراتر از یک کاناپه اتوماتیک است. یک سینی در این قسمت وجود دارد که جلوی سرنشین باز می‌شود و به عنوان جایگاهی برای لپ‌تاپ یا یک آینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر سرنشین می‌خواهد استراحت کند، با برگرداندن سینی به سمت بالا، یک مانیتور فلت ۱۷ اینچی می‌بیند که به وی اجازه می‌دهد فیلم تماشا کند.

نائب رئیس ارشد بخش طراحی در Volvo Car Group، Thomas Ingenlath، در این رابطه گفت: «برداشتن صندلی سرنشین جلو باعث شد تا فضای بازی به دست آوریم که توان فضای داخلی را به شدت تغییر می‌دهد و ایده‌ها و فرصت‌های جدیدی به وجود می‌آورد». این موضوع باعث شد تا ولوو به راحتی نیازهای یک سرنشین مهم را برآورده کرده و راحتی و قابلیت‌های بیشتری به وی ارائه دهد.

شرکت ولوو کابین کانسپت Lounge Console‌ را در اتومبیل شاسی‌بلند XC90 خود به نمایش گذاشته است؛ اما این بدین معنی نیست که نمی‌توان از این طرح کانسپت در سدان‌های بزرگ استفاده کرد. هنوز اطلاعاتی در مورد زمان ارائه این طرح در اتومبیل‌های ولوو ارائه نشده است.
 
 
برگرفته از
Lounge Console
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “رونمایی از کابین کانسپت Lounge Console ولوو”