تولید انبوه اتومبیل کانسپت DBX

نویسنده:

۰۴:۴۱:۵۶

اتومبیل DBX، اولین تلاش جدی شرکت Aston برای تبدیل به یک خودروساز فعال‌تر محسوب می‌شود. این اتومبیل که به عنوان اولین اتومبیل مختص خانواده Aston Martin شناخته می‌شود، نسخه تولیدی کراس‌اور DBX است که سبک بدنه ۵ در آن، کاربردی‌تر شده و سقفی بلندتر و کوپه‌مانند خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود بخش جلوی اتومبیل کانسپت، با کمی تغییرات مانند افزودن چراغ‌های واقع‌گرایانه‌تر در نسخه تولید تولیدی نیز ارائه شود.

مدیرعامل Aston، Andy Palmer، اعلام کرد موتور تمام الکتریکی این اتومبیل کانسپت، کاملاً واقعی است و یک نسخه از این موتور با کمی تغییر می‌تواند در مدل تولیدی این اتومبیل کانسپت مورداستفاده قرار گیرد. همچنین این کراس‌اور به همراه موتورهای نسل جدید ۸ و ۱۲ سیلندری ارائه خواهند شد که در حال حاضر در Stuttgart و توسط Mercedes-AMG تولید می‌شوند.

حداقل ۳ مدل جدید به همراه DBX ارائه خواهند شد که بزرگ‌ترین تنوع مدلی در تاریخ ۱۰۲ ساله Aston محسوب می‌شود. با این حال، Palmer اطلاعاتی در مورد مدل‌های دیگری که کارمندان این شرکت روی آن کار می‌کنند، اعلام نکرد. طبق گفته وی، تولید مدل‌های اصلی این شرکت مانند Vantage همواره به ۷۰۰۰ دستگاه محدود خواهد شد تا حس خاص بودن موردنظر مشتریان را حفظ کند؛ اما مدل‌هایی که خاص‌تر هستند، مانند این کراس‌اور بایستی تولید شوند تا باعث افزایش عمر این شرکت شوند.

اولین کراس‌اور Aston Martin که قرار است در آمریکا، چین و خاورمیانه ارائه شود، احتمالاً تا سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهد شد. زمانی که این اتومبیل به فروش برسد، بایستی با یک سری اتومبیل لوکس مانند Bentley Bentayga، Rolls-Royce Cullinan و Lamborghini Urus به رقابت بپردازد.
 

 
برگرفته از
Aston Martin DBX
لینک کوتاه