اتومبیل Doge SRT Viper ACR مدل ۲۰۱۶

نویسنده:

۱۲:۱۴:۴۶

ساخت جدیدترین SRT Viper دیگر جدی شده است. (حروف SRT از عبارات Street & Racing Technology گرفته شده که به معنی به‌کارگیری فناوری اتومبیل‌های مسابقه‌ای در اتومبیل‌های خیابانی است.) با معرفی Viper ACR مدل ۲۰۱۶، شرکت Doge روند تولید جدیدترین SRT Viper را یک قدم دیگر به جلو برده است.

اتومبیل Viper از زمان معرفی، یک اتومبیل اسپرت قدرتمند و پرحرارت محسوب می‌شود که بیشتر از آن که رانده شود، مهار شده است. اتومبیل Viper در شکل‌های مختلف در مسابقات استقامتی مختلف شرکت کرد و همواره پیشرو بود. حالا اتومبیل ACR توانایی‌هایی را به صورت یک اتومبیل قانونی مختص کاربرد روزمره ارائه می‌دهد که در پیست مسابقه تست شده‌اند.

اتومبیل Viper از یک Extreme Aero Package برخوردار است که یک باله ۷۳٫۸ اینچی قابل تنظیم در پشت اتومبیل دارد، یک دیفیوزر از جنس فیبر کربنی در عقب و یک کاپوت مختص SRT دارد که از بادگیرهای جداپذیر بهره می‌برد. باله عقب در بالا و تا حد امکان دورتر قرار می‌گیرد تا حداکثر فشار به سمت پایین را ایجاد کند و مانع سرعت در خط مستقیم نشود. حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۷۷ مایل در ساعت است.
این اتومبیل از یک موتور V10 ۸٫۴ لیتری بهره می‌برد. این موتور توانی معادل ۶۴۵ اسب بخار را از طریق چرخ‌های عقب ایجاد می‌کند و گشتاور آن، ۶۰۰ پوند بر فوت است. این اتومبیل از یک جعبه‌دنده ۶ دنده دستی بهره می‌برد. یک سری به‌روزرسانی در سیستم تعلیق و شاسی انجام شده که باعث می‌شود اتومبیل ACR حدود ۳ اینچ پایین‌تر از مدل عادی خود قرار گیرد.

اگر قرار است Viper ACR سریع باشد، در نتیجه بایستی بتواند در صورت نیاز، به همان سرعت نیز متوقف شود. حالا ترمزهای اصلی سرامیکی کربنی Brembo‌جدید در این اتومبیل به کار گرفته شده‌اند. این ترمزها طوری طراحی شده‌اند که خسارت ناشی از مسیر را با انسجام تحمل کنند. ترمزهای جدید یک ناحیه پد بزرگ ترمز و مجراهای ترمز جلوی جداشدنی دارند که به پوشش محفظه ترمز کمک می‌کند درجه حرارت بهینه را حفظ کند.
کابین اتومبیل ACR همانند اتومبیلی است که آماده مسابقه است و چند وسیله رفاهی از Viper استاندارد دارد. دور فرمان از چرم Alcantara پوشیده شده که با پنل ابزار و دسته‌های صندلی هماهنگ است. همچنین صندلی‌ها نیز کمی چرم دارند؛ اما بخش داشبورد با فیبر کربنی به اتمام رسیده است.

افرادی که به این اتومبیل علاقه دارند، می‌توانند اواخر سال جاری به اتومبیل موردعلاقه خود برسند. همچنین افراد می‌توانند اتومبیل ACR مختص خود را با طراحی منحصر‌به‌فرد خودشان از قبل سفارش دهند.برگرفته از
Doge SRT Viper ACR
لینک کوتاه

دیدگاه