دیوید تنانت در نقش دکتر «لاینگ» بازی می‌کند

نویسنده:

۰۹:۱۴:۱۸

«متانویا» نام این فیلم جدید است که بر داستان زندگی و کارهای دکتر رونالد دیوید لاینگ در مرکز درمانی‌اش، جایی که او سعی می‌کرد آن را به مکانی امن برای بیمارن مجنون و اسکیزوفرنی تبدیل کند، تمرکز می‌کند. حمایت او در استفاده درمانی از ماده مخدر ال.اس.دی که در آن زمان هنوز مجاز بود، چیزی به جز بدنامی برای او به همراه نیاورد.

رابرت مولان که نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد، سه کتاب هم در مورد لاینگ نوشته است. او می‌گوید: "در اواخر دهه 1960 و دهه 70، آر.دی لاینگ به عنوان شخصی ضد روش‌های روان پزشکی روز بر شمرده می‌شد و بسیاری او را برای روش‌های تجربی و پرشهامتش در مواجهه با بیماران روانی تحسین می‌کردند. در واقع، لاینگ فقط بیشتر از بقیه همکارانش سعی می‌کرد که ذهن بیمار و زخم خورده کسانی را که به او مراجعه می‌کردند درک کند."

دیوید تنانت در این فیلم نقش لاینگ را ایفا می‌کند و در مقابل الیزابت ماس(Mad Men) به بازی خواهد پرداخت. او می‌گوید: "من برای مدت‌های بسیار جذب زندگی و کار این روانپزشک اسکاتلندی بوده‌ام. این فرصتی استثنایی برای من است که اهمیت کارهای این مرد را کشف کنم و از این که قسمتی از این پروژه هستم بسیار هیجان زده و خوشحال و مفتخرم."
او ادامه داد: "اشتیاق رابرت مولان برای ساخت این فیلم الهام بخش است و حضور الیزابت ماس هم باعث شده تا من بیشتر از این نتوانم برای بازی در فیلم صبر کنم."

مولان امیدوار است تا فیلم‌برداری فیلم "متانویا" را در اوایل سال 2016 در کلون و لندن آغاز کند. این پروژه در جشنواره کن امسال به سرمایه گذاران نمایش داده شده است.

 

برگرفته از
دیوید تنانت
لینک کوتاه