لنزی که دید بهتر از ۲۰/۲۰ را فراهم می‌آورد

نویسنده:

۱۲:۳۲:۳۱

لنزهای Ocumetics Bionic، اصلاح بینایی را کلاً به سطح جدیدی ارتقاء می‌دهند. این لنزها وعده می‌دهند که دید چشم ۳ برابر بهتر از ۲۰/۲۰ باشد. شاید در حال حاضر تصور چنین چیزی دشوار باشد؛ اما طبق گفته دکتر Garth Webb که یک چشم‌پزشک کانادایی و خالق این لنزها است، این دستگاه جدید آینده بینایی محسوب می‌شود.

لنزهای Ocumetics Bionic در بیمارانی به کار گرفته خواهد شد که بیشتر از ۲۵ سال سن دارند و چشم‌هایشان کاملاً رشد کرده است. این محدود زمانی همانند محدوده زمانی انجام جراحی چشم Lasik است. با این حال، برخلاف Lasik که دید را به استاندارد بینایی ۲۰/۲۰ می‌رساند، Webb معتقد است این فناوری جدید یک حوزه کاملاً جدید را در زمینه بینایی ایجاد خواهد کرد. در واقع این لنزهای خاص، جایگزین لنزهای طبیعی چشم خواهند شد و دیدی فوق‌العاده برای فرد موردنظر فراهم خواهند آورد.

طبق گفته Webb، جهان هنوز چنین سطحی از دید را تجربه نکرده است. اگر در حال حاضر به سختی می‌توانید ساعت دیواری را از فاصله ۳ متری بخوانید، با لنزهای جدید می‌توانید از فاصله ۹ متری ساعت را ببینید و بخوانید.

اگرچه به نظر می‌رسد تکمیل این فرآیند مهم دشوار باشد؛ اما Webb ادعا می‌کند کل فرآیند تنها ۸ دقیقه طول می‌کشد. طی این فرآیند یک لنز که به صورت سفارشی ساخته شده، در چشم‌های بیمار قرار داده می‌شود که کمتر از ۱۰ ثانیه به طول می‌انجامد. این لنز نه تنها دید را اصلاح می‌کند؛ بلکه بینایی را نیز بهبود می‌بخشد.
این لنزها که در حال حاضر در مرحله آزمایشی قرار دارند، مورد استقبال بسیاری از متخصصین جامعه چشم‌پزشکی قرار گرفته است.

حتماً با خود می‌گویید چه زمانی می‌توان از این لنزها استفاده کرد؟ این موضوع به کشور شما بستگی دارد. طبق برآورد Webb، این لنزها طی 2 سال آینده آماده عرضه عمومی خواهند شد.

 

برگرفته از
استاندارد طلایی بینایی
لینک کوتاه

دیدگاه