فناوری BMW برای شناسایی محل پارک اتومبیل‌ها

نویسنده:

۰۸:۱۶:۰۴

شرکت BMW قصد دارد فناوری به نام Dynamic Parking Prediction را در کنفرانس TU-Automotive Detroit با استفاده از یک اتومبیل الکترونیکی i3 معرفی کند.
این سیستم جدید به صورت آزمایشی روی سیستم فعلی هدایت مسیر BMW قرار خواهد گرفت که از اطلاعات بلادرنگ ترافیک استفاده کرده و مدت‌زمان تأخیر را پیش‌بینی می‌کند. همچنین این سیستم هدایت مسیر به رانندگان کمک می‌کند به هنگام قفل شدن مسیر، از مسیرهای میانبر و جایگزین استفاده کنند. شرکت BMW معتقد است همین فناوری می‌تواند محل‌های مناسب برای پارک اتومبیل را نیز شناسایی کند.

این سیستم جدید از داده‌های حرکت اتومبیل‌ها استفاده می‌کند تا مکان‌هایی را که به زودی خالی می‌شوند، شناسایی کند. سپس یک الگوریتم این الگوهای جابه‌جایی را با یک نقشه دیجیتالی از تمام مکان‌های عمومی مختص پارک در شهر موردنظر مقایسه کرده و سعی می‌کند تشخیص دهد کدام مکان‌های مختص پارک خالی و آماده پر شدن هستند.

طبق گفته شرکت BMW، این تنظیمات بر مجموعه مهمی از اتومبیل‌ها متکی است تا اطلاعات کافی را فراهم آورد؛ هر چه اطلاعات به‌دست‌آمده از اتومبیل‌ها بیشتر باشد، پیش‌بینی‌های این سیستم دقیق‌تر خواهد بود. در حال حاضر این سیستم از اتومبیل‌های مختص سرویس به اشتراک‌گذاری DriveNow بهره می‌برد.
طبق گفته BMW، اتومبیل i3 با موفقیت به نمونه آزمایشی این سیستم مجهز شده و مراحل تست آن در ماه مارس در مونیخ به اتمام رسیده است. همچنین BMW ادعا می‌کند قابلیت‌های خودآموزی این سیستم بدین معنی است که این سیستم به راحتی با شهرهای دیگر وفق می‌یابد.

دلیل انتخاب اتومبیل i3 این است که این اتومبیل مختص رانندگی در شهر طراحی شده، محیطی که بیش از هر جای دیگر به سیستم پیش‌بینی محل پارک نیاز دارد. همچنین طبق گفته شرکت BMW، طراحی سیستم اینفوتینمنت i3 اجازه می‌دهد تا از قابلیت‌های اتصال بیشتر استفاده شود.
این سیستم با فناوری پارک خودکار BMW که در اتومبیل i3 و در نمایشگاه اخیر CES به نمایش گذاشته شد، کاملاً سازگار است.

سیستم Remote Valet Parking Assistant می‌تواند اتومبیل را از گاراژ‌های پارکینگ چند طبقه خارج یا به آن‌ها وارد کند. این کار از طریق یک اپلیکیشن ساعت هوشمند که توسط یک انسان به کار می‌رود، انجام می‌گیرد. پس از قرار گرفتن در محل پارک، راننده می‌تواند از راه دور زمان مشخصی را تعیین کند تا اتومبیل به مکان راننده بیاید و وی را سوار کند.
هر دو فناوری BMW هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارند و این شرکت هنوز اطلاعاتی در مورد برنامه‌های خود منتشر نکرده است.

به‌کارگیری سیستم مختص شناسایی محل پارک BMW بسیار راحت‌تر از به‌کارگیری فناوری خودران است. همچنین این سیستم میزان ترافیک و مصرف سوخت را که در اثر گشتن به دنبال محل پارک افزایش می‌یابد، کاهش می‌دهد.


 

برگرفته از
شناسایی محل پارک
لینک کوتاه

دیدگاه