پیروزی پورشه در مسابقه ۲۴ ساعته Le Mans

نویسنده:

۰۷:۴۳:۳۱

اتومبیل پورشه 919 Hybrid که با شماره ۱۹ در این مسابقه شرکت کرده بود، موفق شد مقام اول مسابقه ۲۴ ساعته Le Mans را به دست آورد. این پیروزی باعث شد شرکت آئودی که طی ۵ سال گذشته به طور متوالی ۵ برابر برنده این مسابقه شده بود، نتواند مجدداً در جایگاه نخست قرار بگیرد. شرکت آئودی طی چند سال اخیر کاملاً بر این مسابقه مسلط شده بود. با این حال حالا شرکت پورشه با ۱۷ پیروزی در مسابقه Le Mans رکورد زد. این مسابقه ‌۸۳‌مین دوره Le Mans ۲۴ ساعته بود. آخرین باری که شرکت پورشه در این مسابقه اول شده بود، سال ۱۹۹۸ بود.

اتومبیل پورشه شماره ۱۹ با راننده آلمانی فرمول وان، Nico Hulkenberg از خط پایان عبور کرد. راننده‌ بریتانیایی، Nick Tandy و راننده نیوزلندی، Earl Bamber در این رقابت به وی کمک کردند. اتومبیل پورشه شماره ۱۷ که توسط راننده سابق فرمول وان، Mark Webber، هدایت می‌شد، مقام دوم را کسب کرد. مقام سوم نیز توسط اتومبیل آئودی R8 e-tron qattro با شماره ۷ به دست آمد.

رانندگان پورشه و آئودی در طول این مسابقه رقابت نزدیکی با یکدیگر داشتند. اتومبیل آئودی که مقام سوم را کسب کرد، دو دور از برنده و یک دور از مقام دوم عقب بود.

برگرفته از
Le Mans
لینک کوتاه

دیدگاه