پرواز عمودی هواپیما!

نویسنده:

۰۸:۰۳:۵۳

اگرچه ممکن است بسیاری از افراد زاویه دوربین را مسئول خیزش یا تیک‌آف عمودی هواپیما بدانند؛ اما شرکت بوئینگ به CNN گفت «قصد نداریم جزئیات این ویدئو مانند زاویه دوربین را اعلام کنیم». البته شکی نیست که این خیزش عادی نبوده است.

این تمرین آکروباتیک که بالای Moses lake در واشنگتن صورت گرفت، به افرادی که قصد دارند طی هفته جاری به نمایشگاه Paris Air Show بروند، گوشه‌ای از آنچه خواهند دید را نشان داد. با توجه به آنچه در ویدئو می‌بینید، این افراد از شرکت در نمایشگاه ناامید نخواهند شد.

هواپیمای 787 Dreamliner شرکت بوئینگ، پیچیده‌ترین هواپیمای این شرکت است که طرفدار محیط‌زیست نیز محسوب می‌شود. این هواپیما با موتورهای فوق‌العاده مفید پرواز می‌کند و دارای فریمی سبک اما قوی از جنس فیبر کربنی است. این امر باعث می‌شود این هواپیما کمتر از هواپیماهای هم‌سایز خود سوخت مصرف کند.

با این حال، این هواپیما نیز مشکلات خاص خود را داشته است. به عنوان مثال، مشکلات تولید و طراحی باعث شدند که ارائه این هواپیما به اولین مشتری یعنی All Nippon Airways ژاپن پس از ۳ سال تأخیر در سال ۲۰۱۱ انجام شود. پس از ۲ سال مشکلات بیشتری به وجود آمدند و باعث شدند سازمان خلبانی فدرال به دلیل مشکلات باتری‌های لیتیم یونی، مانع پرواز این هواپیما بشوند تا بازرسان مشکل را بررسی کنند.


 
برگرفته از
Dreamliner
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “پرواز عمودی هواپیما!”