این چای‌ها چربی را به سرعت می‌سوزانند

نویسنده:

۰۸:۰۳:۴۲

اگرچه چای آرامش‌بخش است؛ اما ماده‌ای قوی نیز محسوب می‌شود. برخی از انواع چای به شما کمک می‌کنند از خوردن میان‌وعده‌های مختلف پرهیز کنید و برخی کالری‌هایی که مصرف کرده‌اید را به سرعت می‌سوزانند. در ادامه بهترین چای‌هایی که چربی‌سوز هستند، به شما معرفی می‌کنیم.

چای سفید
در ابتدای فصل بهار که هنوز برگ‌های جوان بوته چای باز نشده و به شکل جوانه‌هایی پرزدار و نقره‌ای‌ رنگ است، آن‌ها را می‌چینند و بدون هیچ نوع فرآوری خشک می‌کنند که به محصول به دست آمده چای سفید می‌گویند.
چای سفید به ۴ روش مختلف به شما کمک می‌کند وزن خود را کاهش دهید. طبق یک تحقیق، چای سفید از تشکیل سلول‌های چربی جدید جلوگیری می‌کند و همزمان فرآیند شکستن چربی‌های ذخیره شده در بدن را بهبود می‌بخشد. طبق یک تحقیق دیگر، چای سفید منبع خوبی از کاتچین است، آنتی‌اکسیدانی که باعث تحریک فرآیند رهاسازی چربی از سلول‌ها شده و عملکرد کبد برای تبدیل چربی به انرژی را تسریع می‌کند.

چای زرشک
ساقه، میوه و ریشه بوته زرشک حاوی بربرین است که یک ماده شیمیایی چربی‌سوز و طبیعی فوق‌العاده قوی محسوب می‌شود. طبق یک تحقیق چینی، بربرین مانع افزایش وزن شده و از بروز مقاومت به انسولین در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند، جلوگیری کرده است. همچنین تحقیقات دیگر نشان دادند که مصرف این گیاه باعث بهبود روند صرف انرژی شده و تعداد گیرنده‌های سطح سلول‌های چربی را کاهش می‌دهد. در نتیجه چربی‌هایی که وارد بدن می‌شوند، کمتر جذب می‌شوند.

چای رویبوس
این چای قرمز رنگ که طعم شیرینی دارد، یک چربی‌سوز طبیعی است. طبق یک تحقیق که توسط محققان آفریقای جنوبی صورت گرفته، پلی‌فنول‌ها و فلاونوئیدهایی که در این گیاه وجود دارد، تا ۲۲ درصد مانع تشکیل سلول‌های چربی جدید می‌شود. همچنین مواد شیمیایی موجود در این چای، به سوخت‌وساز چربی کمک می‌کند.

چای پور
 چای پور (Puer) یکی از معروف‌ترین انواع چای چینی است که باعث کاهش اندازه سلول‌های چربی می‌شود. چای پور تراکم تری‌گلیسیرید و چربی شکمی را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

 

برگرفته از
چای
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “این چای‌ها چربی را به سرعت می‌سوزانند”
  1. بسیار عالی وخوب است اگر بتوان نمونه های ذکر شده در این مقاله راپیدا کرد یا لطف فرمایید اسامی محل پیدا کردن این چایی ها را بیان فرمایید