وجود میلیونها سیاه‌چاله احتمالی در جهان هستی

نویسنده:

۱۲:۱۱:۳۱

درست است که دیدن سیاهچاله‌ها با روشهای معمول امکان پذیر نیست، اما دیدن آنها برای مجموعه تلسکوپ هسته‌ای Spectroscopic (نوستار) چندان امر مشکلی نیست، این تلسکوپ لایه‌های مبهم را کنار می‌زند و با دریافت اشعه‌های ایکس پر انرژی ساتع شده از سیاهچاله را دریافت کرده و به مطالعه آن می‌پردازد. 
اما علیرغم این امکانات جذاب، به تازگی ناسا موفق شده ۵ سیاهچاله عظیم ناشناخته را در کهکشانهای مختلف کشف کند و همین موضوع باعث شده که محققان ناسا با اندکی محاسبات به این نتیجه برسند که احتمالا جهان ما متشکل از میلیونها سوراخ عظیم در کفگیری به ابعاد بین کهکشانی است.
 

 
جورج لنسباری از دانشگاه دورهام می‌گوید: «به لطف تلسکوپ نوستار برای اولین بار توانسته‌ایم به روشنی این غولهای پنهان شده در لایه‌های گاز را ببینیم. پیش از این پیش‌بینی می‌شد که در این نقاط سیاهچاله‌هایی وجود دارند، به دلیل پیله ضخیم موادی که به دور خود تنیده‌بودند، تا کنون از دید پنهان مانده بودند. البته ما تا کنون تنها ۵ عدد از سیاهچاله‌های فوق‌العاده عظیم را پیدا کرده‌ایم. با توجه به شواهد به دست امده و تعمیم آنها به تمام جهان هستی، می‌توان پیش‌بینی کرد که تعداد بسیار زیادی از این سوراخ‌های تیره در دنیا وجود دارند و انتظار می رود در آینده دیده شوند.»
برگرفته از
سیاه‌چاله جهان هستی
لینک کوتاه

دیدگاه