تخمین درصد چربی بدن تنها با اسکن یک عکس

نویسنده:

۰۱:۱۱:۵۹

 
برای استفاده از خدمات این سایت تنها کافی است عکس با کیفیت از نیمه بالایی بدن‌تان را آپلود کنید. در این عکس باید بازوها کاملا آویزان و ماهیچه‌ها در حال استراحت باشند.  شما که نمی‌خواهید با تقلب سر الگوریتم سایت را کلاه بگذارید؟ پس از آپلود عکس اطلاعات اندکی درباره قد و وزن و سن تان را هم وارد خواهید کرد.
 
 Bodywhat پس از دریافت اطلاعات، مدل سه بعدی از بدن شما ساخته و به تجزیه و تحلیل آن می‌پردازد. آنگاه آن را با پایگاه داده‌اش مقایسه کرده و نتایج را درباره بدنتان به نمایش می‌گذارد. این کار با مقایسه تفاوت اطلاعات اکتسابی از تصویر شما با صدها هزار تصویر دریافتی قبلی انجام می‌شود. 
 
خب، دقت این برنامه چقدر است؟ بادی‌وات تقریبا تا ۹۵ درصد دقیق عمل می‌کند و دامنه خطای خود را تنها بین ± 3.0% و ± 3.5% می‌داند. البته این شرکت تاکید دارد که با گذر زمان و دریافت اطلاعات بیشتر از کاربران، دقت برنامه و عملکرد الگوریتم آن افزایش خواهد یافت. 
 
البته در این میان مفیدترین داده‌ای که برنامه در اختیارتان می‌گذارد، درصد چربی بدن است. اما این برنامه همچنین بر اساس معیارهای جذابیت خود و داده‌های موجود در دیتابیسش می‌تواند تعیین کند بدن شما تا چه حد جذاب است و از این نظر هم به شما نمره می‌دهد. مدل سه بعدی که توسط این سایت تولید می‌شود، همچنین قادر است نگاهی اجمالی به آینده‌های متفاوت را به شما نشان دهد. با استفاده از قابلیت Body Morphing این برنامه، شما می‌توانید ببینید که با چند کیلو عضله یا چربی بیشتر و کمتر چه شکلی خواهید داشت.
 
یکی دیگر از بخش‌های جالب این سایت، آن است که بدن شما را با ستاره‌های سینما، موسیقی، مد و… مقایسه می‌کند و می‌گوید که شکل بدنتان به کدامیک شبیه تر است!
 
البته هنگام استفاده از این سایت تنها یک نکته مهم را در نظر داشته باشید: سعی کنید سرتان خارج از قاب باشد و تصویرتان درون عکس دیده نشود. زیرا رعایت حریم خصوصی و امنیت در اینترنت و شبکه همیشه از خود ما شروع می‌شود. رایان هوور بنیانگذار شرکت Product Hunt و صاحب این سایت می‌گوید: «من همیشه سعی می‌کنم حریم خصوصی و امنیت را از خانه خودم شروع کنم. لذا هنگام استفاده از این برنامه سعی می‌کنم سرم خارج از تصویر باشد. لذا هیچکس نمی‌داند که در اینترنت این تصاویر کجا می‌روند و ممکن است به دست چه کسانی بیافتند.»
 
اگر شما هم به کارکرد این اپلیکیشن علاقه‌مند شده‌اید، با رفتن به اینجا می‌توانید از آن استفاده کنید. البته باید اندکی صبر داشته باشید تا سایت دوباره در دسترس قرار گیرد. زیرا تحت فشار مراجعات فراوان، فعلا سرورهای آن فلج شده و از دسترس خارج شده‌اند.
 

 

برگرفته از
درصد چربی
لینک کوتاه