تمام اتومبیل‌های لامبورگینی در این کارخانه دستی ساخته می‌شوند

نویسنده:

۱۰:۵۵:۵۸

شرکت لامبورگینی به دلیل زبان طراحی پیشرفته‌ و فناوری اتومبیل‌هایی که اثر هنری محسوب می‌شوند، در سراسر جهان معروف است. با این حال این شرکت محبوب در ساخت اتومبیل‌های خود از مهارت‌های انسانی استفاده می‌کند. به کارخانه لامبورگینی واقع در شهر سانتاگاتا بولونیزه ایتالیا سر زدیم تا ببینیم چگونه یک لامبورگینی ساخته می‌شود.

خانواده لامبورگینی
کارمندان لامبورگینی از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر و از دوشنبه تا جمعه کار می‌کنند. کارخانه فیبر کربن لامبورگینی به منظور همگامی با تقاضای بالا در سه شیفت کار می‌کند. کارمندان این شرکت به راحتی قابل‌شناسایی هستند؛ زیرا یک لباس فرم مشکی لامبورگینی به تن دارند که نشان می‌دهد در کدام بخش کارخانه کار می‌کنند.
شرکت لامبورگینی به تمام کارمندان خود در این کارخانه آموزش می‌دهد و زمانی که کارمندان یک مهارت را یاد گرفتند، تشویق می‌شوند تا مهارت‌های دیگر را نیز بیاموزند. زمانی که کارمندی به اندازه کافی در کارخانه لامبورگینی وقت سپری کند تا حدی که بتواند تمام بخش‌های کارخانه را بشناسد، می‌تواند به عنوان راننده آزمایشی لامبورگینی کار کند.

نهایت دقت در انجام کارها با دست
جذاب‌ترین بخش این کارخانه این است که ببینید تمام اتومبیل‌ها توسط دست مونتاژ می‌شوند. در واقع تنها دو روبات در کل کارخانه به چشم می‌خورد، یک دستگاه که بدنه خالی را در خط مونتاژ می‌گذارد و یک دستگاه چرخنده که اتومبیل‌ها را در صورت نیاز سروته می‌کند. در نتیجه کارخانه لامبورگینی بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید، ساکت است.
بدنه و پنل‌های بدنه از قبل رنگ شده و در بسته‌بندی‌های پلاستیکی به کارخانه می‌آیند. اتومبیل اوراکان (Huracán ) در شرکت آئودی در آلمان رنگ می‌شود؛ زیرا در ساخت آن بیشتر از آلومینیوم استفاده شده تا فیبر کربن. اتومبیل اونتادور (Aventador ) نیز توسط یک شرکت ایتالیایی به نام Imperiale  رنگ می‌شود که برای رنگ کردن هر اتومبیل یک نفر را تعیین می‌کند تا رنگ یکدست درآید. اولین کار پس از باز کردن بسته‌بندی بدنه و پنل‌ها، نصب پوشش‌های ضخیم روی آن‌ها است تا از ایجاد خراش روی رنگ جلوگیری شود.
از آغاز تا پایان، اتومبیل اونتادور حدود ۹۰ دقیقه در ۱۲ ایستگاه مختلف طی می‌کند. این در حالی است که اتومبیل اوراکان حدود ۴۰ دقیقه در ۲۳ ایستگاه سپری می‌کند. هر اتومبیل در یک خط مونتاژ مجزا ساخته می‌شود و یک صفحه‌نمایش که بالای هر ایستگاه نصب شده، نشان می‌دهد اتومبیل چه مدت‌زمانی آنجا بوده است. این کار باعث می‌شود کارمندان زمان خود را مؤثرتر مدیریت کنند.
کارخانه لامبورگینی بخش ریخته‌گری ندارد، در نتیجه موتورهای ۱۰ و ۱۲ سیلندری که در اتومبیل‌ها به کار می‌روند، توسط تأمین‌کنندگانی خارج از کارخانه ساخته شده و به کارخانه ارسال می‌شوند. یک بخش تودوزی تمام بخش‌های داخل کابین از جمله صندلی‌ها، بالش‌های زانو و پنل‌های در را می‌سازد. یک اتاقک خاص وجود دارد که می‌تواند چند شرایط نوری مختلف را چند بار تست کند تا مطمئن شود پنل‌های پوشیده از چرم که کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، بدون در نظر گرفتن میزان نوری که وجود دارد، یک رنگ هستند. بخش‌های داخل کابین پس از عبور از این تست، به بخش مونتاژ ارسال می‌شوند.
زمانی که اتومبیلی تکمیل شود، بایستی از سه دور تست نهایی رد شود. تست اول با استفاده از لیزرها و دوربین‌ها انجام می‌شود که هم‌ترازی تمام بخش‌ها را با دقت بررسی می‌کنند. تست دوم قرار دادن اتومبیل روی یک تردمیل به مدت ۴۰ دقیقه و با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است تا مطمئن شوند تمام اجزا به خوبی کار می‌کنند. در نهایت تست سوم یک تست رانندگی ۲۰ الی ۳۰ مایلی است که در جاده‌های عمومی انجام می‌شود.
اگرچه این روند تست رانندگی از سال ۱۹۶۳ در جاده‌های اطراف کارخانه انجام می‌شود؛ اما ساکنین منطقه هر بار که این اتومبیل‌ها را می‌بینند، شگفت‌زده می‌شوند.
 

برگرفته از
لامبورگینی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “تمام اتومبیل‌های لامبورگینی در این کارخانه دستی ساخته می‌شوند”