مشخصات چرخ‌های فیبر کربنی فورد موستانگ شلبی جی‌تی ۳۵۰ آر

نویسنده:

۰۵:۱۹:۰۷

این چرخ‌ها که به عنوان اولین چرخ‌های فیبر کربنی تولید انبوه جهان محسوب می‌شوند، با همکاری شرکت استرالیایی Carbon Revolution ساخته شده‌اند. وزن هر کدام از این چرخ‌ها تنها ۸٫۱ کیلوگرم است. از آنجا که وزن هر کدام از چرخ‌های آلومینیومی قدیمی ۱۴٫۹ کیلوگرم است، این چرخ‌های فیبر کربنی وزن بدون فنر را به شدت کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند عملکرد بدنه بهبود یابد، وزن کل اتومبیل کاهش یابد و دینامیک رانندگی بهبود یابد.

شرکت فورد و Carbon Revolution برای بررسی مقاومت این چرخ‌ها در رانندگی روزمره، یک سری تست گسترده روی آن‌ها انجام دادند تا مطمئن شوند این چرخ‌ها می‌توانند ضربه‌ها را مهار کنند و در معرض اشعه فرابنفش، مواد شیمیایی و گرمای بیش‌ازاندازه مشکلی برایشان پیش نمی‌آید.

این چرخ‌ها دارای یک پوشش سرامیکی هستند که می‌تواند دمای ۹۰۰ درجه سلسیوسی را تحمل کند. همچنین این دو شرکت یک سری فرآیند جدید انحصاری ایجاد کردند تا مطمئن شوند این چرخ‌ها حتی اگر در معرض مواد شیمیایی جاده، نمک‌های فرساینده و نور فرابنفش قرار بگیرند، پوشش مشکی براق خود را حفظ خواهند کرد.

اگر هنوز این چرخ‌ها برایتان جذاب نیستند، باید بگوییم این چرخ‌ها ۶۱ بار به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته‌اند و بیش از ۲۴۶٬۰۰۰ نکته در مورد آن‌ها بررسی شده است تا مطمئن شوند قبل از خروج از کارخانه، در بهترین شرایط هستند. همچنین این چرخ‌ها از طریق یک فرآیند تصویربرداری توموگرافی سه‌بعدی مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گرفته و بیش از ۱۸٬۰۰۰ تصویر از‌ آن‌ها ثبت شده است. 
برگرفته از
چرخ‌های فیبر کربنی
لینک کوتاه

دیدگاه