قیمت و مشخصات فنی مدل ۲۰۱۶ سی‌ایکس ۳ مزدا

نویسنده:

۰۵:۱۸:۳۹

قیمت این اتومبیل از ۱۹٬۹۶۰ دلار برای نسخه سی‌ایکس ۳ اسپرت (CX-3 Sport) آغاز می‌شود. تزئینات نسخه اسپرت شامل سیستم تهویه هوا، فرمان تلسکوپی/شیب‌دار و صندلی‌های ویژه پارچه‌ای می‌شود. همچنین این نسخه دارای کروز کنترل، پنجره‌های برقی، قفل‌های برقی و صندلی عقب با قابلیت تا شدن است. از نظر فناوری، نسخه اسپرت این اتومبیل به صورت استاندارد با دوربین دید عقب، اتصال بلوتوث و یک سیستم اینفوتینمنت کانکت مزدا (Mazda Connect) به همراه یک صفحه‌نمایش ۷ اینچی ارائه می‌شود.

نسخه تورینگ (CX-3 Touring) با قیمت ۲۱٬۹۶۰ دلار عرضه می‌شود و دارای سیگنال‌های پیچیدن روی آینه، چرخ‌های آلیاژی ۱۶ اینچی، صندلی‌های پارچه‌ای یا چرم مصنوعی، فرمانی با پوشش چرمی، دسته صندلی و سیستم گرمایی در صندلی‌های جلو است.

گران‌ترین نسخه سی‌ایکس ۳، با نام گرند تورینگ (Grand Touring) با قیمت ۲۴٬۹۹۰ دلار عرضه خواهد شد. از ویژگی‌های این نسخه می‌توان به چراغ‌های ال‌ای‌دی جلو، چراغ‌های مه‌شکن ال‌ای‌دی، چرخ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی، کنترل خودکار وضعیت آب‌وهوا، سیستم هدایت مسیر جی‌پی‌اس، یک سیستم صوتی Bose، دریچه سقفی برقی و تودوزی جیر لوکس یا چرمی اشاره کرد.
تمام نسخه‌های سی‌ایکس ۳ از یک موتور ۲٫۰ لیتری SkyActiv-G بهره می‌برند که ۱۴۶ اسب بخار توان و ۱۴۶ پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور به یک جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک متصل است و از سیستم دیفرانسیل جلو یا دیفرانسیل تمام چرخ با پرداخت ۱٬۲۵۰ دلار بیشتر از مبلغ تعیین شده، بهره می‌برد.

این اتومبیل مستقیماً با اتومبیل‌های شورلت ترکس (Chevrolet Trax)، جیپ رنگید (Jeep Renegade) و هوندا اچ‌آر-وی (Honda HR-V) که به زودی عرضه می‌شود، به رقابت خواهد پرداخت. هنوز میزان مصرف سوخت این اتومبیل منتشر نشده است؛ اما به نظر می‌رسد سی‌ایکس ۳ از نظر قیمت، توان خروجی و امکانات رفاهی رقیب سرسختی در دسته کراس‌اورهای بسیار کوچک خواهد بود.
 

برگرفته از
MAZDA CX-3 CROSSOVER
لینک کوتاه

دیدگاه