موتورسیکلت‌های چهارچرخی که به جت‌اسکی تبدیل می‌شوند

نویسنده:

۰۲:۲۳:۵۰

هفته گذشته اداره پلیس سانفرانسیسکو احتمالاً در پاسخ به تعداد روزافزون افراد شرور سانفرانسیسکو، وسیله نقلیه‌ای به نام کوآداسکی (Quadski ) را معرفی کرد. این وسیله نقلیه که جدیدترین عضو وسایل نقلیه این شهر محسوب می‌شود، دقیقاً همان چیزی است که نامش ادعا می‌کند؛ یک موتورسیکلت چهارچرخ مختص جاده که قابلیت تبدیل به یک جت‌اسکی روی آب را دارد. این قابلیت، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. البته شاید ضروری نباشد؛ اما به هر حال قابلیتی جذاب محسوب می‌شود.
کوآداسکی یک وسیله نقلیه جدید و متحول‌کننده نیست. این وسیله نقلیه رسماً در سال ۲۰۱۲ توسط یک شرکت سازنده وسایل نقلیه اسپرت به نام Gibbs معرفی شد. حدود ۱۰ سال پیش، کوآداسکی تنها یک نمونه آزمایشی بود و در دسترس عموم قرار نداشت. از آن زمان تاکنون این شرکت مدل کوآداسکی ایکس‌ال (Quadski XL) را تولید کرده که در حال حاضر در اختیار اداره پلیس سانفرانسیسکو قرار دارد. این مدل ظرفیت حمل دو سرنشین را دارد.
مدل امروزی که قیمت آن حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار است، روی آب یا روی خشکی با حداکثر سرعت ۴۵ الی ۵۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند. این وسیله نقلیه در حالت جت‌اسکی از یک سیستم رانشگر مختص جت‌های دریایی بهره می‌برد. زمانی که این وسیله نقلیه از خشکی وارد آب می‌شود، راننده باید یک دکمه مختص جمع کردن چرخ‌ها داخل بدنه کوآداسکی را فشار دهد. با این کار موتورسیکلت چهارچرخ در عرض تنها چند ثانیه به یک جت‌اسکی تبدیل می‌شود. ویدئویی که در ادامه می‌بینید، سرعت تبدیل موتورسیکلت به جت‌اسکی را نشان می‌دهد. با توجه به ویدئوی موردنظر، استفاده از این وسیله نقلیه فوق‌العاده هیجان‌انگیز است.

شاید با خود بگویید چرا این اداره پلیس بایستی چنین هزینه‌ای را برای خرید کوآداسکی‌های غیرضروری صرف کند؟ باید بگوییم این وسایل نقلیه که هر کدام ۵۰٬۰۰۰ دلار قیمت دارند، توسط مدیرعامل شرکت Salesforce، Mark Benioff، به این اداره هدیه داده شده است. پس از بررسی جامع این هدیه از سوی اداره پلیس سانفرانسیسکو در اکتبر ۲۰۱۴، این اداره پلیس در نهایت تصمیم گرفت این هدیه را بپذیرد.

 
برگرفته از
جت‌اسکی
لینک کوتاه

دیدگاه