فورد اکسپلورر مختص افراد ویلچرنشین

نویسنده:

۰۲:۵۸:۱۸

معمولاً اتومبیل‌های ون برای افراد ویلچرنشین تجهیز می‌شوند؛ زیرا فضای کابین بزرگی دارند و از درهای عریضی بهره می‌برند. با این حال شرکت فورد و BraunAbility یک گزینه متفاوت برای این افراد ارائه کرده‌اند.

اتومبیل BraunAbility MXV یک فورد اکسپلورر (Ford Explorer) تبدیل شده است که طبق ادعای این دو شرکت، اولین اتومبیل شاسی‌بلند تولید انبوه جهان است که مختص افراد ویلچرنشین طراحی شده است. یک نمونه کانسپت از این اتومبیل اوایل سال جاری در فلوریدا به نمایش گذاشته شده بود؛ اما مدل تولید انبوه این اتومبیل طوری تغییر یافته که با به‌روزرسانی‌های مدل ۲۰۱۶ اتومبیل اکسپلورر که تغییر ظاهری داشته است، سازگار باشد.

برای تبدیل یک اکسپلورر عادی به یک MVX بایستی در عادی سمت سرنشین را با یک در کشویی برقی جایگزین کرد و یک سکوی متحرک با زاویه مناسب برای یک سرنشین ویلچرنشین به کار گرفت. زمانی که سکوی متحرک در حال استفاده نباشد، داخل کابین اتومبیل جمع می‌شود.

بخش‌های دیگر داخل کابین مجدداً سازمان‌دهی شده‌اند تا فضای بیشتری فراهم آید. ارتفاع در نیز به منظور ورود و خروج راحت‌تر کاهش یافته است. افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند می‌توانند یا از روی صندلی ویلچر خود اتومبیل را هدایت کنند یا به عنوان یک سرنشین از این اتومبیل یا در جلو یا در ردیف دوم بهره ببرند.

اتومبیل MXV از موتور ۳٫۵ لیتری V6 فورد با دمش طبیعی بهره می‌برد که ۲۹۰ اسب بخار توان و ۲۵۵ پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور یکی از سه گزینه‌ای است که در مدل عادی اکسپلورر ۲۰۱۶ ارائه می‌شود. مدل عادی این اتومبیل از موتورهای توربو شارژ ۲٫۳ لیتری ۴ سیلندر EcoBoost و ۳٫۵ لیتری V6 نیز بهره می‌برد.
تمام تیپ‌های اکسپلورر از جعبه‌دنده اتوماتیک ۶ سرعتی استفاده می‌کنند. ظاهراً این اتومبیل تنها با سیستم دیفرانسیل جلو ارائه می‌شود. یکی از قابلیت‌هایی که احتمالاً در بیشتر اتومبیل‌های مختص افراد ویلچرنشین وجود ندارد، قابیلت یدک‌کشی است که به MXV اجازه می‌دهد تا ۵۰۰۰ پوند بار را با خود یدک بکشد.

علاوه بر این، قابلیت‌های این اکسپلورر با قابلیت‌های یک مینی‌ون تفاوت زیادی ندارند. پرفروش‌ترین شاسی‌بلند فورد دیگر یک اتومبیل مختص جاده‌های خاکی و مبتنی بر کامیون نیست.
تولید انبوه اتومبیل MXV مبتنی بر اکسپلورر در ماه اوت شروع می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند این اتومبیل را از طریق نمایندگی‌های BraunAbility یا نمایشگاه‌های فورد سفارش دهند.
 
برگرفته از
فورد اکسپلورر
لینک کوتاه