فروش نقشه Here نوکیا به شرکت‌های آئودی، بی‌ام‌و و مرسدس

نویسنده:

۰۷:۲۶:۰۸

اگرچه ممکن است نوکیا کم‌کم به حوزه‌هایی مانند واقعیت مجازی وارد شود؛ اما دیگر در تجارت نقشه فعالیت نخواهد کرد. این شرکت نقشه Here خود را به گروه شرکت‌های خودروسازی آلمان از جمله آئودی، بی‌ام‌و و شرکت مادر دایملر یعنی مرسدس فروخت. قیمت نهایی این اپلیکیشن مکان‌یاب ۲٫۸ میلیارد یورو یا بیش از ۳ میلیارد دلار تعیین شده است. هر یک از شرکا سهم برابری را در Here خواهند داشت و هیچ‌کدام برای به دست آوردن سهم بیشتر تلاش نخواهد کرد. طبق گزارش نشریه وال‌استریت ژورنال؛ بر سر کلیات این معامله توافق شده و این شرکت‌ها در نظر دارند از خودروسازان دیگر نیز برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار جدید خود دعوت کند.

رئیس دایملر، Dieter Zetsche، گفت: «نقشه‌های دیجیتالی که دقت بالایی دارند، بخش مهمی از تحرک و پویایی در آینده هستند. با مالکیت مشترک Here، ما می‌خواهیم استقلال این سرویس مرکزی را برای تمام تولیدکنندگان اتومبیل، تأمین‌کنندگان و مشتریان سایر صنایع حفظ کنیم».

در یک نشست خبری، این سه شرکت خودروسازی بر اهمیت این معامله در آماده‌سازی صنعت خودرو برای آینده تأکید کردند:
«Here پایه‌گذاری برای نسل بعدی تحرک و پویایی و خدمات مبتنی بر مکان‌یابی محسوب می‌شود. برای صنعت خودرو این اپلیکیشن اساسی برای سیستم‌های جدید دستیاری و در نهایت فناوری خودران است. نقشه‌های دیجیتالی بسیار دقیق به همراه داده‌های بلادرنگ وسایل نقلیه به کار خواهند رفت تا ایمنی جاده‌ها افزایش یافته و ارائه خدمات و محصولات نوآورانه جدید تسهیل شود. بر اساس داده‌های خام به اشتراک گذاشته، همه تولید‌کنندگان اتومبیل می‌توانند خدمات خاص، متمایز و مختص برند خود را به مشتریانشان ارائه دهند».

پیش‌بینی می‌شود این معامله در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۶ نهایی شود.
 

برگرفته از
Here
لینک کوتاه