معرفی مدل ۲۰۱۷ اتومبیل اسمارت فورتو

نویسنده:

۱۰:۱۱:۲۱

بخش اسمارت شرکت دایملر مدل ۲۰۱۷ و جدید اتومبیل فورتو کابریو (ForTwo Cabrio) را معرفی کرد. نسل سوم این اتومبیل که کوچک‌ترین اتومبیل کروکی مختص خیابان نام گرفته، اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت امسال رونمایی خواهد شد.

اتومبیل کروکی جدید دارای یک سقف پارچه‌ای جمع‌شدنی است که دو حالت دارد؛ یا چند اینچ به سمت عقب کشیده می‌شود تا مثل یک پنجره آفتابی عمل کند یا کلاً داخل یک بخش کوچک جمع می‌شود که درست بالای صندوق قرار دارد. این اتومبیل تنها با فشردن یک دکمه روی کنسول مرکزی یا از فاصله دور و به لطف یک کلید خاص جمع می‌شود. جالب است بدانید سقف این اتومبیل حتی در سرعت‌های بالا نیز می‌تواند با اطمینان باز شود.

میله‌های سقفی را که ستون A را به ستون B متصل کرده‌اند، می‌توان برداشت و در پشت اتومبیل جای داد. حتی بدون وجود میله‌های سقفی، این اتومبیل به اندازه مدلی که سقف دارد، ایمن است؛ زیرا تقویت‌کننده‌هایی مانند لوله‌های بسیار قوی و خاص در ستون A و یک صلیب فولادی دارد که در زیر کل اتومبیل قرار گرفته است.
این اتومبیل به عنوان یک اتومبیل کوچک فوق‌العاده مجهز محسوب می‌شود. قابلیت‌های استاندارد این اتومبیل عبارت‌اند از چراغ‌های ال‌ای‌دی مختص روز، اتصالات بلوتوث، سیستم تهویه اتوماتیک، پنجره‌های برقی، فرمان برقی، کروز کنترل و یک فرمان چند کاربردی؛ به عبارت دیگر گول کوچکی این اتومبیل را نخورید.

این اتومبیل از نظر مکانیکی همانند مدل ۲۰۱۶ فورتو است؛ یعنی از یک موتور ۳ سیلندر ۰٫۹ لیتری توربوشارژ برخوردار است که ۸۹ اسب بخار توان و ۱۰۰ پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور ۳ سیلندری برای اولین بار در خط تولید اسمارت به کار گرفته شده؛ اما تست شده و در تعدادی از اتومبیل‌های کوچک رنو به کار رفته است.
خوشبختانه بخش اسمارت جعبه‌دنده دستی مدل فعلی را که خودکار شده بود، در مدل جدید به کار نگرفته است. این اتومبیل جدید به صورت استاندارد یک گیربکس دستی ۵ سرعتی دارد و خریدارانی که دوست ندارند از کلاج استفاده کنند، می‌توانند یک جعبه‌دنده دو کلاجه ۶ سرعتی سفارش دهند و هزینه بیشتری بپردازند. موتور این اتومبیل در قسمت عقب قرار دارد و دیفرانسیل عقب است.

پس از نمایشگاه فرانکفورت، مدل ۲۰۱۷ اتومبیل فورتو در اوایل تابستان عرضه خواهد شد. این اتومبیل دارای ۴ تیپ متفاوت خواهد بود که Pure، Passion، Prime ‌و Proxy نام دارند. با این حال هنوز اطلاعات مربوط به قیمت این اتومبیل منتشر نشده است. 

 
برگرفته از
اسمارت فورتو
لینک کوتاه

دیدگاه