اولین اتومبیل برند N هیوندای

نویسنده:

۱۰:۱۴:۴۴

این اتومبیل که آی ۲۰ ان (i20 N) نام دارد، در قدرتمندترین حالت از یک موتور ۱٫۴ لیتری ۴ سیلندر که ۱۱۳ اسب بخار توان و ۱۱۸ پوند بر فوت گشتاور دارد، بهره می‌برد. اگر قدرت این اتومبیل را با اتومبیل مشابهی مانند پولو جی‌تی‌آی فولکس‌واگن (Volkswagen Polo GTI ) که ۱۸۹ اسب بخار توان دارد. مقایسه کنیم، توان زیادی محسوب نمی‌شود. با این حال، آی ۲۰ ان در بهترین حالت یک هاچ‌بک هیجان‌انگیز است.

موتور ۴ سیلندر این اتومبیل قدرت را از طریق یک جعبه‌دنده دستی ۶ سرعتی به چرخ‌های جلو می‌فرستد. اطلاعات مربوط به عملکرد هنوز منتشر نشده است.
اتومبیل آی ۲۰ ان کمی فعال‌تر به نظر می‌‌رسد؛ زیرا برخی بخش‌ها به ظاهر آن اضافه شده‌اند، مانند یک مجموعه مختص بدنه که شامل سپرهای عمیق‌تر در عقب و جلو، بخش‌های کناری و یک اسپویلر سقفی. استفاده از چرخ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی تکمیل‌کننده ظاهر اسپرت این اتومبیل هستند. فاصله کف این اتومبیل با زمین بسیار از کمتر از مدل فعلی است؛ زیرا یک سیستم تعلیق جدید دارد که به منظور بهبود کنترل جاذبه و کاهش مرکز جاذبه طراحی شده است.

شرکت هیوندای هنوز تصاویر مربوط به داخل کابین را منتشر نکرده است، در نتیجه اطلاعاتی از داخل کابین نداریم.

در حال حاضر این اتومبیل تنها در بازار آفریقای جنوبی ارائه خواهد شد و قیمت پایه آن از ۱۸٬۰۰۰ دلار آغاز می‌شود. اگر عرضه این اتومبیل در بازار اروپا تأیید شود، در نمایشگاه فرانکفورت حضور خواهد داشت.
شرکت هیوندای قبلاً اعلام کرده برند زیرمجموعه ان (N) یک زیرمجموعه متمرکز بر عملکرد خواهد بود. اتومبیل‌های برند ان مختص آمریکا در سال‌های آینده ارائه خواهند شد و این شرکت قصد دارد حداقل یک کراس‌اور به این خط تولید اضافه کند.

 

برگرفته از
هیوندای
لینک کوتاه

دیدگاه