آموزش نحوه صحیح نشستن

نویسنده:

۰۸:۰۶:۱۲

احتمالاً به هنگام خواندن این مطلب نیز نشسته‌اید و در کل مدت زیادی از روز را به صورت نشسته سپری می‌کنید. حتی اگر شغل فعالی دارید و همواره در حال حرکت هستید، سبک زندگی مدرن باعث می‌شود مدت زیادی را به صورت نشسته بگذرانید. در اتومبیل، هواپیما، پشت میز غذاخوری، به هنگام تماشای تلویزیون و غیره، همواره به صورت نشسته هستیم و بیش‌ازحد لازم نشسته می‌مانیم.
زمانی که مدت زیادی را به صورت نشسته سپری کنید، دچار درد، سفتی و ناراحتی می‌شوید. در نتیجه با یکی از مربیان برتر حرکات آزاد به نام کارل پائولی صحبت کردیم و از او راه‌حل را جویا شدیم.

کارل با متناسب‌ترین ورزشکاران روی زمین کار کرده و به آن‌ها کمک کرده تحرک و عملکرد حرکتی خود را بهبود ببخشند و پس از آسیب‌های وارد شده به سرعت بهبود یابند. وی نه تنها کارشناس ورزش‌های ژیمناستیک است، بلکه تفکرات جالبی در مورد سبک زندگی، ذهن و آگاهی کلی از بدن دارد.

وی مراحل صحیح نشستن را به ما آموزش داد که این مراحل را در ادامه می‌بینید. این طرز نشستن نه تنها از بدن شما پشتیبانی می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند از درد ماهیچه‌ها و مفاصل دور بمانید.

این مراحل عبارت‌اند از:
۱. روی نشیمنگاه خود بنشینید، صاف روی لگن، بدون این که به سمت عقب یا جلو خم شوید.
۲. ستون فقرات خود را تا حد ممکن بلند نگه‌دارید، تصور کنید ستون فقرات و گردن خود را روی یک رشته نخ قرار می‌دهید.
۳. چانه خود را به سمت داخل بکشید و اجازه دهید استراحت کند. این کار باعث ایجاد غبغب می‌شود.
۴. شانه‌های خود را به سمت عقب و پایین بکشید.
۵. دست‌های خود را روی پاهایتان قرار دهید، به صورتی که کف دست‌ها به سمت بالا قرار گیرد.
۶. به آرامی ماهیچه‌های شکم خود را درگیر کنید.
۷. پاهایتان را به یکدیگر بچسبانید و بعد زانوها را از هم دور کنید.
اگر فکر می‌کنید این مراحل سخت هستند، نگران نباشید. شما می‌توانید هر روز این عادت را تمرین کنید و آن را یاد بگیرید. با ۳۰ ثانیه شروع کنید، بعد ۱ دقیقه، بعد ۵ دقیقه و همین‌طور مدت انجام تمرین را افزایش دهید. قبل از این که متوجه شوید، عادت جدیدی برای نشستن خواهید داشت که از بدن حمایت کرده و درد را از شما دور می‌کند.

 

برگرفته از
لینک کوتاه