رونمایی از ایمن‌ترین اتومبیل آئودی

نویسنده:

۰۱:۴۶:۱۵

قابلیت‌های دفاعی اتومبیل‌های ضدگلوله در چند سطح مختلف تعریف می‌شوند از سطح VR 4 که نسبت به هفت‌تیر مقاوم است تا سطح VR 9 که بالاترین استاندارد موجود برای اتومبیل‌های ضدگلوله غیرنظامی محسوب می‌شود. اگر اتومبیلی به سطح VR 9 که نسبت به بالستیک‌ها مقاوم است، مجهز باشد، می‌تواند نسبت به مهمات ۷٫۶۲ در ۵۱ میلی‌متری نیز محافظت ایجاد کند.
اگر یک اتومبیل آئودی ای ۸ ال سکیوریتی (A8 L Security) جدید سفارش دهید، به این سطح از مقاومت نسبت به اسلحه دست خواهید یافت.

این سدان لوکس و مجهز که چند روز قبل از نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شده است، عنوان ایمن‌ترین اتومبیل تاریخ شرکت آئودی را به خود اختصاص داده است. شرکت آئودی برای تکمیل این اتومبیل، از پارچه‌های ضدگلوله، آلیاژهای آلومینیومی خاص، تایرهایی که حتی به هنگام سوراخ شدن نیز حرکت می‌کنند و زره استیلی که با گرما شکل داده‌شده استفاده کرده است. این امکانات نه تنها باعث می‌شود این اتومبیل نسبت به مدل قبلی که از سطح ضدگلوله VR 7 بهره می‌برد، بهتر باشد، بلکه استانداردهای Explosive Resistance Vehicle را که در سال ۲۰۱۰ تعیین شده‌اند، نیز رعایت کند.

هر اتومبیلی آسیب‌پذیری‌های خاص خود را دارد؛ اما شرکت آئودی تلاش کرده تا این آسیب‌پذیری‌ها را در این اتومبیل از بین ببرد. هر سفارشی که از این اتومبیل آماده شود، توسط شرکت آئودی از ابتدا تا انتها تحت نظارت قرار می‌گیرد و بسیاری از بخش‌های این اتومبیل در یک کارخانه ایمن و فوق‌محرمانه ساخته شده‌اند. برای این که خیالتان کاملاً راحت باشد، باید بگوییم یک جعبه ارتباطات ضدگلوله در بخش مختص بار، روش خاص باز کردن قفل در و یک سیستم پیام‌گیر درونی برای ارتباط با افراد خارج از اتومبیل به کار گرفته شده است. قابلیت‌هایی همچون خروج اضطراری، سیستم خاموش‌کننده آتش و یک هواکش اضطراری هوای تازه را نیز به قابلیت‌های دیگر این اتومبیل ضدگلوله اضافه کنید.

این اتومبیل ضدگلوله می‌تواند کارهایی فراتر از فرار کردن از دست افراد شرور انجام دهد؛ زیرا سیستم کوآتروی این اتومبیل باعث می‌شود تنها سدان لوکسی باشد که در کارخانه ضدگلوله می‌شود و دیفرانسیل تمام چرخ است. دو مدل موتور در این اتومبیل به کار گرفته می‌شود؛ یک موتور ۴٫۰ لیتری دو توربو V8 با ۴۳۵ اسب بخار توان و ۴۴۲ پوند بر فوت گشتاور و یک موتور ۶٫۳ لیتری W12 با ۵۰۰ اسب بخار توان و ۴۶۱ پوند بر فوت گشتاور.

این اتومبیل می‌تواند وزنی معادل ۱٬۳۲۲ پوند را تحمل کند. در حال حاضر می‌توانید این آئودی خاص را سفارش دهید و در بهار سال ۲۰۱۶ اتومبیل ضدگلوله خود را تحویل بگیرید.


 

برگرفته از
AUDI A8
لینک کوتاه

دیدگاه