درمان‌های طبیعی برای ریزش مو

نویسنده:

۰۲:۲۶:۵۹


برخی از روش‌های درمانی ریزش مو که امروزه استفاده می‌شوند، طبیعی و برخی دیگر با استفاده از موهای مصنوعی هستند. برخی زنان از روش اضافه کردن موی مصنوعی در لابه‌لای موها استفاده می‌کنند و برخی از کشفیات جدید دانشمندان برای رشد مجدد مو بهره می‌برند. با این حال این روش‌ها معمولاً گران‌قیمت هستند. تحقیقات زیادی در زمینه ریزش موی زنان و کشف روش درمانی مناسب برای این مشکل انجام شده است. روش‌هایی که در ادامه توضیح داده شده، بسیار مقرون به صرفه هستند و باعث رشد مجدد مو می‌شوند.

درمان‌های طبیعی ریزش موی زنان عمدتاً شامل به‌کارگیری چند روغن خاص به همراه ماساژ درمانی است. این روغن‌ها معمولاً در روند رشد مجدد مو بسیار مؤثر هستند. روغن به ریشه مو نفوذ کرده و از ریزش مو جلوگیری می‌کند. چندین روغن مختلف وجود دارد که بخشی از درمان طبیعی برای ریزش مو محسوب می‌شوند. روغن اسطوخدوس و روغن میوه ارس را می‌توان روی پوست سر مالید تا از ریزش مو جلوگیری کند. این روغن‌ها را باید کامل روی سر ماساژ داد تا به ریشه مو برسند.

یک روش درمانی دیگر برای ریزش مو، استفاده از یک رژیم غذایی سالم است. توجه داشته باشید که تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا سلامت کلی مو را بهبود ببخشید. ویتامین بی، روی و کلسیم برای رشد مناسب مو و پیشگیری از ریزش مو بسیار مهم هستند. از مواد غذایی مانند حبوبات، برنج قهوه‌ای و موز استفاده کنید که سرشار از ویتامین بی هستند.

گیاهان مختلفی مانند دم‌اسب و نخل اره‌ای وجود دارند که می‌توانید برای درمان ریزش مو استفاده کنید. این گیاهان را باید به صورت مرهم آماده کرده و روی سر بمالید.
همچنین بهتر است شامپو را به طور مرتب استفاده کنید. اگر نوع موهایتان چرب است، بهتر است یک روز در میان شامپو بزنید.

یکی از جدیدترین روش‌های درمان ریزش مو، آروماتراپی (ماساژ بدن با روغن‌های خوشبو و خاص) است. روغن‌های مختلفی مانند جوجوبا، اسطوخدوس و گریپ‌فروت برای این روش درمانی استفاده می‌شوند. این روش ریشه مو را تغذیه کرده و استرس را تسکین می‌دهد.

 

برگرفته از
ریزش مو
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “درمان‌های طبیعی برای ریزش مو”