افزایش توان مرسدس-اِی‌ام‌جی جی‌تی ‌اِس با کمک براباس

نویسنده:

۰۶:۳۸:۴۲

این پکیج قرار است هفته آینده در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شود. احتمالاً مهم‌ترین تغییر، توان اتومبیل مرسدس-اِ‌ی‌ام‌جی جی‌تی اِس (Mercedes-AMG GT S) خواهد بود. طبق ادعای این شرکت، توان موتور ۴٫۰ لیتری توربو شارژ دوقلو V8 این اتومبیل به ۵۹۱ اسب بخار و گشتاور آن به ۵۵۳ پوند بر فوت افزایش یافته است.

توان مدل عادی این اتومبیل ۵۰۳ اسب بخار و گشتاور آن ۴۷۹ پوند بر فوت است. در نتیجه این میزان افزایش، ناچیز محسوب می‌شود. این افزایش توان از طریق یک ماژول کنترل موتور جدید که بازنمایی تزریق و احتراق سوخت را تغییر داده و فشار روبه‌جلو را کمی افزایش می‌دهد، امکان‌پذیر شده است. همچنین شرکت براباس (Brabus) یک سیستم اگزوز تیتانیومی دارای مدیریت صدای الکترونیکی به این اتومبیل اضافه کرده است.

طبق گفته شرکت براباس، اتومبیل اِی‌ام‌جی جی‌تی اِس با این تغییرات در عرض ۳٫۶ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۰۱ مایل در ساعت خواهد بود. اتومبیل اِی‌ام‌جی جی‌تی اِس عادی در عرض ۳٫۷ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۱۹۳ مایل در ساعت است.

علاوه بر بهبود عملکرد، ظاهر بدنه نیز عضلانی‌تر شده و از بدنه‌ای فیبر کربنی بهره می‌برد. در قسمت جلو، یک اسپویلر جدید و پوشش‌هایی برای هواکش‌های کناری به همراه چراغ‌های ال‌ای‌دی اضافه شده است. همچنین گلگیر جدید و پنل‌های قوس‌دار و یک سپر عقب نیز به چشم می‌خورد. براباس می‌گوید کل این پکیج در تونل باد مورد آزمایش قرار گرفته و باعث افزایش آئرودینامیک اتومبیل می‌شود.

همچنین چرخ‌های ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب این اتومبیل به همراه فنرهای اسپرت به کار گرفته شده‌اند تا ارتفاع اتومبیل در حال حرکت را تا ۰٫۶ اینچ کاهش دهند.

در داخل اتومبیل، یک سری صفحه‌های کف از جنس فیبر کربن به همراه استیل ضدزنگ به کار گرفته شده که نسخه سبکی از لوگوی این شرکت را دارد. همچنین پدال‌های گاز و ترمز از جنس آلومینیوم هستند. همچنین یک سری بخش‌های داخل اتومبیل مانند داشبورد، کنسول مرکزی و پنل‌های در را می‌توان به صورت سفارشی انتخاب کرد.
تمام این تغییرات باعث می‌شود مبلغ چشمگیری به قیمت ۱۳۰ هزار دلاری این اتومبیل اضافه شود.

 

برگرفته از
Brabus 600
لینک کوتاه

دیدگاه