۳ اتومبیل برتر نمایشگاه سی‌ای‌اس

نویسنده:

۱۲:۱۸:۰۴

در نمایشگاه امسال نیز پیشرفته‌ترین وسایل نقلیه از وسایل نقلیه الکتریکی مقرون‌به‌صرفه گرفته تا اتومبیل‌های کاملاً خودران به نمایش گذاشته شدند. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به ۳ اتومبیل برتری که امسال در این نمایشگاه حضور داشتند.

میکروباس الکتریکی باد-ای محصول فولکس‌واگن
باد-ای (Budd-e) همان میکروباس نمادین دهه ۶۰ و ۷۰ است که برای قرن ۲۱ آماده شده است. این اتوبوس کاملاً الکتریکی است. باتری آن در کف قرار دارد تا فضای مورداستفاده در داخل کابین به حداکثر برسد. طبق ادعای فولکس‌واگن شما می‌توانید با این وسیله نقلیه الکتریکی به سفر بروید؛ زیرا محدوده مسافتی معادل ۳۷۳ مایل را با یک بار شارژ طی می‌کند و در عرض ۱۵ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

نمونه آزمایشی وسیله نقلیه خودران فورد
اگرچه هنوز نمی‌توانید سوار اتومبیل شوید و از او بخواهید تا شما را به محل کارتان برساند؛ اما به این ایده نزدیک‌تر شده‌ایم. جعبه‌های چرخان روی این اتومبیل فورد، همان حسگرهای LiDAR هستند و نقشه سه‌بعدی محیط اطراف اتومبیل را بلافاصله می‌سازند. مانیتورهای بالای اتومبیل نشان می‌دهند که اتومبیل دقیقاً چه چیزهایی را می‌بیند. با این نوع رزولوشن، تعجبی ندارد که اتومبیل‌های نیمه خودرانی مانند این اتومبیل می‌توانند از تصادف با اتومبیل دیگر یا عابران پیاده جلوگیری کنند.

اتومبیل بولت شرکت شورلت
قیمت این اتومبیل تنها ۳۰ هزار دلار است و محدوده مسافتی معادل ۲۰۰ مایل دارد. همچنین شما می‌توانید این اتومبیل را در کمتر از یک ساعت تا ۸۰ درصد شارژ کنید. این اتومبیل الکتریکی برای تمام افراد مناسب است. داخل کابین نیز بسیار راحت است. زاویه ۴۵ درجه‌ای صفحه‌نمایش لمسی باعث می‌شود کار با آن در حالی که آرنج خود را به کنسول تکیه داده‌اید، بسیار ساده باشد. دوربین‌های اطراف اتومبیل دید کاملی از محیط فراهم می‌آورند که فرآیند پارک کردن را بسیار ساده می‌کند. این اتومبیل در سال ۲۰۱۶ ارائه خواهد شد.

 
برگرفته از
2016 CES
لینک کوتاه