نکاتی در مورد رانندگی در زمستان

نویسنده:

۰۳:۰۲:۴۶

نکته اول
اولین کاری که بایستی با بارش اولین برف زمستانی انجام دهید، استفاده از تایرهای مختص زمستان است. شما می‌توانید یا از تایرهای میخی یا از تایرهایی که زنجیر چرخ دارند، بهره ببرید.

نکته دوم
مهم‌ترین نکته رانندگی در زمستان، نحوه استفاده از وسیله نقلیه است. اگر با احتیاط رانندگی نکنید، حتی بهترین سیستم‌های دیفرانسیل عقب جهان نیز نمی‌توانند شما را نجات دهند. بهتر است در زمستان با سرعت پایین رانندگی کنید و از انجام حرکات ناگهانی خودداری نمایید.

نکته سوم
بهتر است همواره جانب احتیاط را رعایت کرده و خود را برای شرایط دشوار آماده کنید. در این مورد منظور از شرایط دشوار، گرفتاری در برف و سرما است. در نتیجه همیشه زمانی که می‌خواهید در زمستان در جاده‌ای برفی به مسافرت بروید، نیازهای اولیه‌ای مانند غذا، ابزار، آب نوشیدنی، کبریت، چراغ‌قوه، شمع، چاقو، طناب و چیزهایی از این قبیل را آماده کنید.

نکته چهارم
اولین اقدام برای آماده‌سازی وسیله نقلیه برای زمستان، انتخاب لاستیک مناسب است؛ اما اقدامات دیگری نیز در این زمینه باید انجام دهید؛ مانند پارک وسیله نقلیه در فضای بسته، بررسی باتری و خرید چند بسته شن. علاوه بر این، مخزن سوخت را پر نگه‌دارید، عملکرد برف‌پاک‌کن‌ها را چک کنید، سطح آب شیشه‌شور و ضدیخ را افزایش دهید و از ترمزدستی تا حد امکان استفاده نکنید.

نکته پنجم
مسیر مسافرت را بررسی کنید، به ویژه اگر جاده موردنظر مستعد مسدود شدن با برف و باران است.
 

برگرفته از
رانندگی در زمستان
لینک کوتاه

دیدگاه