فیات کرایسلر ۵۰۰ توربو شارژ خواهد شد!

آیا می‌توانید باور کنید از عرضه مدل ۵۰۰ شرکت فیات کرایسلر بیش از یک دهه می‌گذرد؟ کمپانی فیات اولین مدل بازسازی شده ۵۰۰ را که جانشین مدل نمادین Cinquecento بود در سال ۲۰۰۷ به فروش رساند و این اثر فرنک استیفنسن از آن زمان تغییر چندانی به خود ندیده است. این خودرو در زمان رونمایی از آن مورد استقبال بسیار زیاد مشتریان اروپایی قرار گرفت، به طوریکه باعث محبوبیت این فیات کرایسلر در آمریکا نیز شد و این کمپانی را به عرضه مدل ۵۰۰ در آمریکا ترغیب نمود. اکنون حدود هفت سال از رسیدن این خودرو به سواحل آمریکا گذشته و مدل ۵۰۰ دیگر میوه ممنوعه‌ای که زمانی بود نیست. بلکه این خودرو رفته رفته در حال جا افتادن می‌باشد.

اما این موضوع باعث توقف مهندسین و برنامه ریزان محصول کمپانی فیات کرایسلر از تلاش برای توربو شارژ کردن این خودرو پر سابقه نشد و تمامی خط تولید این خودرو به یک موتور پایه قدرتمندتر مجهز شد. بعد از لغو مدل ۵۰۰ Turbo در سال گذشته و بدون تغییر رها کردن موتور ۱٫۴ لیتری چهار سیلندر ۱۰۱ اسب بخاری این خودرو مدل توربو بازگشته اما با نامی متفاوت. کمپانی فیات کرایسلر با تغییر موتور ضعیف چهار سیلندر مدل ۵۰۰ و جایگزین کردن آن با موتور مدل توربو پیشین، موفق شده تا خروجی قدرت و گشتاور این خودرو را به ترتیب به ۱۳۵ اسب بخار و ۱۵۰ پوند فوت برساند. این موتور در هر دو مدل ۲۰۱۸ فیات ۵۰۰ و ۵۰۰c موجود خواهد بود که قدرت تولید شده توسط این موتور از طریق یک سیستم انتقال قدرت پنج سرعت دستی یا شش سرعت اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل خواهد شد.

در حالیکه فیات ۵۰۰ کسل کننده از قدرت جدید خود لذت می‌برد، مدل‌های Abarth همانند قبل از موتور ۱٫۴ لیتری مولتی ایر توربو خود با خروجی قدرت ۱۶۰ اسب بخار و گشتاور ۱۸۴ پوند فوت بهره خواهد بود. در حقیقت به عقیده ما این میزان قدرت برای اندازه کوچک و وزن کم مدل Abarth بیش از حد زیاد است. به منظور کمک به شما برای استفاده حداکثر از قدرت این خودرو، با خرید مدل Abarth امکان گذراندن یک روز جلسه رانندگی پرفورمنس بالا در مدرسه Bob Bondurunt School of High Performance Drining در اختیار شما قرار خواهد رفت. علاوه بر این، خودرو کامپلاینس کالیفرنیا این شرکت یعنی مدل برقی ۵۰۰e که حتی رئیس کمپانی فیات کرایسلر یعنی سرجیو مارکیونه نیز از تنفر از آن لذت می‌‌برد، بدون تغییر باقی خواهد ماند. قیمت گذاری‌ها در اواخر ماه جاری مشخص خواهند شد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.