بهترین عکس‌های مسابقه عکاسی سفرعکس

بهترین عکس‌های مسابقه عکاسی سفر

در زیر تعدادی از عکس‌هایی که در مسابقه عکاسی سفر امسال شرکت کرده بودند را مشاهده می‌کنید.

۱- “شکوفه‌های گیلاس ناکامگورو”. روشنایی و برق شکوفه‌های گیلاس در شب شگفت انگیز و زیبا هستند. (عکس از هیروکی اینوئ)

۲- “هندسه خورشید”. “تئوتیهوآکان” به معنی جایی که خدایان درآن به وجود آمدند و این احساسی است که زمانی که این مکان باستانی در مکزیک را میبینید، به شما دست میدهد! انگار خدایان در این مکان متولد شده اند! این هرم، سومین هرم بزرگ جهان است که به خدای خورشید ارزانی شده بود. زبان قاصر از توصیف هندسه بی نقص این مکان است و تنها کاری که میتوان کرد تحسین سازنده آن است. عظمت این بنا با چیزی که در دوربین میبینید قابل مقایسه نیست. خودتان باید به اینجا سفر کنید. مطمئنم که حتی سازندگان این هرم هم بعد از ساختش انگشت به دهان مانده اند!

۳- “اولین قطار در خیابان”. راه آهن انوشیما از خیابانی که یکی از مناطق عمده خرید در ژاپن است، میگذرد. در طول روز این خیابان مملو از آدم و ماشین است. اما در این صبح زود افراد کمی در خیابان بودند و اولین قطار آهسته و پیوسته از روی ریلهای باران خورده که مانند الماس میدرخشیدند، شروع به حرکت کرد.

۴- “گرند کانیون درست بعد از باران”. درست در هنگام طلوع خورشید طوفان به پرتگاه جنوبی حمله کرد و من تقریبا داشتم وسایلم را جمع میکردم تا فرار کنم! اما بعد از مدت کوتاهی این طوفان موقتی راه خود را کشید و رفت و هوا آرام شد. در این هنگام بود که این منظره فوق العاده پیش روی من ظاهر شد. این اولین سفر من به این منطقه خیره کننده بود و در حالی که این عکس را میگرفتم، از زیبایی این جا متحیر مانده بودم!

۵- “آبشار لاوا”. این آبشار به درون دریا میریزد. انفجار اتفاق میافتد و بخار گرم به هوا میرود. لنز دوربین من تماما بخار گرفته بود!

۶- “رودخانه خشک جامونا”. رودخانه جامونا در طول فصل خشک تقریبا ناپدید شد. این عکس هوایی این مسئله را به خوبی نشان میدهد.

۷- “خواهرها”. این خواهران راجستانی رون خانهشان نشسته بودند و در حالی که ریلکس کرده بودند، از یک فنجای چای ماسا لذت میبرند.

۸- “شتر من، سپر من”. این عکس در پوشکار راجستان در طول جشنواره معروف شتر که هر ساله در این مکان برگزار میشود، گرفته شده است. این جشنواره توریستهای زیادی از تمام دنیا را به خود جذب میکند. گله داران از سراسر هند در این مکان جمع میشوند تا با شترهاشان تجارت کنند، آنها را بفروشند و یا بخرند. این یکی از بزرگ ترین نمایشگاههای شتر در تمام دنیا است.

۹- “چوپان و گرگ”

۱۰- “زندگی در بارسلونا، از بالا!”

۱۱- “سه چرخه در شهر”. این عکس در یکی از خیابانهای بنگلادش گرفته شده است.

۱۲- “باغ گیاهشناسی”. این باغ زیبا از استیل ساخته شده و در کشور سنگاپور قرار دارد.

۱۳- “پشت تابلو هالی وود”. این عکس را در هنگام غروب گرفتم.

۱۴- “جایی برای مردم”. شاید باورتان نشود ولی این مکان زیبا یک ایستگاه مترو است.

۱۵- “قطرههای شکر و آدامس!”. این یک خیابان رنگارنگ در جنوب آفریقا است!

۱۶- “روستای رنگین کمان”. این روستای زیبا در هنگ کنگ واقع شده است.

۱۷- “در هنگام غروب، مه شهر را در بر گرفت”

۱۸- “کوردیلرا”. بازی مه و نور محشر است. من همیشه این عکس را به عنوان هدیهای از طبیعت به یاد خواهم داشت.

۱۹- “تعقیب ناهار”

۲۰- “درس شنای امروز”

۲۱- “پلنگی در حال شکار لک لک”. دیدم که پلنگ دارد لک لک را تعقیب میکند، به سرعت دوربینم را در آوردم و وقت زیادی برای درست کردن طوم و زاویه نداشتم.

۲۲- “دزدکی نگاه کردن”

۲۳- “نظم در برابر بینظمی”

۲۴- “دریای ابرها”

۲۵- “صف آرایی” زمانی که به رودخانه ریو تارکولز در کاستا ریکا رسیدم و این صحنه جالب را دیدم، دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم!

۲۶- “نسل جوان!”. هنوز روزهای زیادی پیش رو است!

۲۷- “پری دریایی”

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید