رونمایی از آئودی TT 2019 با طراحی اسپورت و ویرایش‌های خاص جدید!

تصاویر مخفیانه‌ی اخیر تایید کردند که کمپانی آئودی به منظور تازه نگه داشتن مدل TT کنونی برای چند سال آینده، در حال آماده سازی برای یک چهره سازی میان دوره برای این خودرو است. اما با این حال رونمایی از این خودرو پیش از اواخر سال جاری پیش بینی نمی‌شد، چرا که طبق انتظارات رونمایی عمومی تا فرا رسیدن نمایشگاه خودرو پاریس در ماه اکتبر اتفاق نمی‌افتد.

 همانطور که انتظار می‌رفت تغییرات انجام شده در مدل‌های کوپه و رودستر آئودی TT 2019 نسبتاً خفیف هستند. هر دو مدل دارای طراحی خارجی اصلاح شده، تجهیزات پیش فرض بیشتر و آپشن‌های موتور جدید می‌باشند. مدل آئودی TT 2019 مجهز به یک موتور ۲٫۰ لیتری توربو شارژ است که در دو تنظیمات مختلف و در سه مدل ۴۰ TFSI، ۴۵ TFSI، و ۴۵ TFSI Quattro عرضه می‌گردد.

موتور مدل پایه ۴۰ TFSI دارای خروجی قدرت ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور ۲۳۶ پوند فوت می‌باشد، در حالیکه سیستم نیروی محرکه‌ی مدل‌های ۴۵ TFSI و ۴۵ TFSI Quattro قادر به تولید ۲۴۵ اسب بخار قدرت و ۲۷۲ پوند فوت گشتاور است. از طرف دیگر مدل TTS به گونه‌ای تنظیم شده تا قدرتی برابر با ۳۰۶ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۹۵ پوند فوت تولید کند. مدل TTS کوپه برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت به ۴٫۵ ثانیه نیاز دارد در حالیکه رسیدن به سرعت مشابه در ورژن رودستِر این خودرو ۴٫۸ ثانیه به طول خواهد انجامید که این به معنی کاهش یک دهم ثانیه‌ای در مقایسه با مدل قبلی این خودرو است.

مدل‌های ۴۰ TFSI و ۴۵ TFSI که دارای سیستم سواری دیفرانسیل جلو هستند به همراه یک سیستم انتقال قدرت دستی شش سرعت یا یک سیستم S Tronic هفت سرعت عرضه می‌شوند، این در حالیست که تریم ۴۵ TFSI Quattro تنها همراه با یک سیستم انتقال قدرت S Tronic هفت سرعت قابل دسترس خواهد بود. مدل TTS دارای یک سیستم سواری دو دیفرانسیل Quattro بوده و به صورت پیش فرض به یک سیستم انتقال قدرت S Tronic هفت سرعت مجهز است. مدل پایه آئودی TT برای مدل سال ۲۰۱۹ به همراه تجهیزات پیش فرض بسیار بیشتری ارائه می‌گردد.

از جمله امکاناتی که اکنون به صورت پیش فرض در آئودی TT وجود دارد می‌توان به سیستم هندلینگ پویا‌ی کمپانی آئودی با قابلیت انتخاب حالت رانندگی، آینه‌های مجهز به سیستم گرمایشی، سنسور‌های نور و باران، فرمان چند کاره، و کابین مجازی کمپانی آئودی اشاره کرد. درگاه‌های USB چراغ‌دار و همچنین قابلیت اتصال بلوتوث نیز در کنار چرخ‌های ۱۷ اینچی به صورت از پیش تعیین شده در این خودرو موجود هستند. به علاوه چرخ‌های ۱۸ اینچی موجود در مدل TTS نیز می‌توانند با آپشن چرخ‌های ۱۹ و ۲۰ اینچی تعویض شوند.

جای تعجب نخواهد بود که در نگاه اول متوجه تفاوتی میان آئودی TT 2019 و مدل کنونی این خودرو نشوید. چرا که تغییرات ایجاد شده در این خودرو نامحسوس هستند اما به اسپورت‌تر و تهاجمی‌تر شدن ظاهر مدل جدید TT کمک می‌کنند. آئودی TT 2019 در جلو دارای یک پنجره مشبک سه بعدی Singleframe بزرگ، ورودی‌های هوای بزرگتر در کناره‌ها، و یک خط طراحی واضح که ضلع‌های کناری خودرو را زیبا می‌کند، می‌باشد. مدل TTS نیز به لطف یک اسپلیتر جلویی جدید و یک دیفیوزِر پشتی عریض‌تر ظاهر تهاجمی‌تری را به خود گرفته است.

کمپانی آئودی همچنین برای نشانه گذاری بیستمین سالگرد مدل TT، در حال عرضه‌ی دو مدل ویرایش‌ خاص جدید نیز می‌باشد. مدل آئودی TT 20 years که تنها ۹۹۹ دستگاه از آن ساخته خواهد شد دارای نشانه‌های طراحی الهام گرفته شده از مدل کانسپت Roadster اصلی سال ۱۹۹۹ بوده که شامل رنگ بدنه‌ی Arrow Gray، چراغ‌های پشتی Matrix OLED، چرخ‌های ۱۹ اینچی براق به رنگ خاکستری متالیک، لوله اگزوز‌های فلزی ضد زنگ و یک نشان منحصر به فرد می‌شود. در سوی دیگر مدل TT S Line که برای بخشیدن ظاهری منحصر به فرد به این خودرو، پکیج فضای خارجی S Line را توسعه می‌دهد نیز به مدل ویرایش خاص TT 20 Years ملحق می‌شود. در داخل این خودرو شاهد استفاده از یک صفحه نمایش اسپورت اضافی در کابین مجازی آئودی و همچنین دوخت رنگ متضاد در روکش‌ها و صندلی‌ها هستیم.

هنوز صحبتی در رابطه با زمان حضور این خودرو در آمریکای شمالی انجام نشده اما آئودی TT 2019 در سه ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۸ به اروپا خواهد رسید و ماه سپتامبر را برای شروع پیش سفارش‌های این خودرو در نظر گرفته‌اند، در نتیجه احتمالاً سال آینده شاهد حضور این خودرو در ایالات متحده خواهیم بود. شروع قیمت مورد نظر کمپانی آئودی برای مدل کوپه TT 35.050 یورو (۴۰٫۸۵۹ دلار) و برای مدل رودستر برابر ۳۷٫۵۰۰ یورو (۴۳٫۷۰۸ دلار) می‌باشد. قیمت مدل کوپه و رودستر TTS که همچنین در اواخر سال جاری وارد بازار اروپا خواهند شد به ترتیب از ۵۴٫۵۰۰ یورو (۶۳٫۵۲۳ دلار) و ۵۷٫۵۰۰ یورو (۶۷٫۰۱۵ دلار) آغاز می‌گردد.

مطالب مرتبط

پاسخ بدهید